דף הבית > חינוך > גם וגם 
גם וגם מכללת אחווה

גם וגם 

במכללה האקדמית אחוה מדווחים על עלייה חדה בקרב צעירים בגילאי 30-40 שמצטרפים ללימודים אקדמאיים במקביל לקריירה תובענית. שני תחומי לימוד במכללה – רב תחומי ומדעי המחשב היישומיים – מאפשרים לימודי ערב נוחים לצד העבודה. “האקדמיה פתוחה בפני כל מי שרוצה בכך”

עבודה לצד לימודים. בגיל 36, אחרי שעבדה 9 שנים כסייעת בגני עירייה, החליטה דנה אלוק-ולרו שהיא רוצה יותר. היא נרשמה לאקדמית אחוה לתואר רב תחומי, המשיכה להסבת אקדמאים להוראה והיום היא כבר גננת בתחום החינוך המיוחד, והכל במקביל לניהול קריירה ומשק בית במשרה מלאה. “זו הייתה ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים”, היא אומרת. “כל הזמן אמרתי לעצמי שאי אפשר גם לעבוד במשרה מלאה, גם להיות אימא במשרה מלאה ובנוסף לכל זה גם ללמוד באקדמיה, אבל מתברר שאפשר”.

לשם קידום הקריירה

ודנה לא לבד. יותר ויותר צעירים בגילי 40-30 מחליטים לשלב לצד הקריירה גם לימודים אקדמיים. באקדמית אחוה מדווחים על עלייה מתמדת במספר הנרשמים למסלול התואר הרב תחומי, הנחשב לכזה שמתאים במיוחד לאנשים המבקשים לשלב קריירה מקצועית לצד הלימודים. המחלקה למדעי הרוח והחברה במכללה מציעה תכנית לימודים מקיפה, הכוללת עיסוק במגוון רב של תחומים מרתקים: מחינוך ותרבות ועד ספרות, פסיכולוגיה, משאבי אנוש והיסטוריה. “מטרת התכנית של מדעי החברה והרוח היא להקנות לסטודנטים השכלה כללית, מבט פנורמי על תחומי דעת שונים ויכולת ליצור קשרים ביניהם”, מסבירים באקדמית אחוה. “בתקופה המתאפיינת בגלובליות, רב-תרבותיות וטשטוש גבולות בין תחומי דעת, מקנה התכנית לתואר רב תחומי לסטודנטים ידע רחב, כלים לניתוח ביקורתי וכישורים לצמיחה אישית, המאפשרים פיתוח קריירה וקידום במקום העבודה”.

באקדמית אחוה מציעים לא רק לימודי תואר רב תחומי עבור אנשים המבקשים לשלב קריירה לצד לימודים אקדמיים. לאחרונה הושק תואר חדש במערכות מידע ומדעי המחשב היישומיים במסגרת מסלול לימודי ערב, דבר שמהווה יתרון גדול במיוחד בעיקר עבור צעירים  ועבור כל מי שמעוניינים להשתלב בהייטק ויש להם הזדמנות ללימודים יישומיים יחידים בארץ בתחום מדעי המחשב עם קריירה מובטחת. “המקרה שלי הוכיח שהעולם לא שייך רק לצעירים, אלא עבור כל מי שבאמת רוצה ללמוד, להתפתח ולהתקדם”, אומרת דנה.

“להשכלה אין גיל”

נתנאל פרץ (29) מאיזור קריית גת, בוגר תואר ניהול מערכות מידע, מספר כי לאורך התואר הוא שילב בין עבודה לבין לימודים באופן שאפשר לו להתפרנס כראוי לצד רכישת ההשכלה הגבוהה. ארבע שנים אחרי, הוא אומר, “אני יוצא מהתואר עם ידע מעשי מאוד גדול. רכשתי כלים שמשמשים אותי היום בעבודה שלי. הכלים שניתנו לי במסגרת הלימודים היום גם בהיבטים מקצועיים כמו כתיבת קוד ויכולת פיתוח מהתחלה עד הסוף, וגם בהיבט הניהולי, של יכולת לנהל צוות ולנהל מחקר ופיתוח של מוצר”.

“היופי בהשכלה הוא שלהשכלה אין גיל, וההשפעה שלה ניכרת בכל שלב בחיים”, מסכמת ד”ר אתי גרובגלד, מנכ”לית האקדמית אחוה. “אנחנו רואים שרכישת השכלה גם בגיל מבוגר משנה חיים לא רק של הלומד, אלא גם של משפחתו”.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים