גיבור ישראל

מאות רבות של תושבי גדרה ליוו את רס”ן טל פשבילסקי, קצין גבעתי תושב גדרה, שנהרג אתמול בתקרית מטען הנפץ ברפיח והובא היום בצהריים למנוחות בחלקה הצבאית בגדרה בדרכו האחרונה

גיבור ישראל. מפקד פלוגת ההכשרות בגבעתי, רס”ן טל פשבילסקי, אשר נהרג אתמול בפיצוץ המטען שהקריס עליו ועל חייליו את המבנה אליו נכנסו במסגרת פעולתם ברפיח, הובא למנוחות בליווי קהל רב, חבריו לחטיבה, חברי המשפחה ותושבי גדרה רבים.

את הליווי החלו תושבי גדרה כבר ביציאה מבית המשפחה בשכונת גולדה שם חיכו למשפחה תושבי השכונה עם דגלי ישראל, מראה שליווה את המשפחה האבלה עד לבית העלמין שמחוצה לו המתינו מאות תושבים עם הדגלים, עוטפים את המשפחה בדרכם ללוות את בנם למנוחות.

מאות התושבים ליוו את המשפחה בדרכה הכואבת למרות שרק מעטים מתושבי גדרה מכירים את המשפחה ואת המנוח שכן עברו להתגורר בגדרה לפני זמן קצר עת העתיקו את מגוריהם לגדרה.

גיבור ישראל. תושבי גדרה מחוץ לבית המשפחה ברחוב ארבע אימהות בשכונת גולדה (27א)

בהלוויית טל פשבילסקי

לא ינצחו אותנו. חברו לנשק של פשבילסקי, קטוע שתי רגליו, תועד כשהוא עומד זקוף בהלוויתו ומסייע לחבריו (27א)

“גדרה מרכינה ראש”

בית הספר התיכון דרכא רמון, בית הספר שכבר ידע נופל מבוגריו לוחם סיירת גבעתי, יחידתו של פשבילסקי שאולוב, בית הספר שבו לומדת אחותו של רס”ן פשבילסקי פרסם הודעת תנחומים:

מודעת אבל פשבילסקי רמון

ראש המועצה ספד לו מוקדם יותר הבוקר וקרא לציבור להצטרף ללוותו בדרכו האחרונה:

גדרה מרכינה ראשה בצער עמוק ובכאב רב על מותו של רס״ן טל פשבילסקי (שאולוב), לוחם בסיירת גבעתי, אשר נפל בקרב בדרום רצועת עזה, בן 24 בנופלו.

הלב נשבר וגדרה כולה אבלה. טל, גיבור ישראל, מפקד פלוגה בהכשרה בסיירת גבעתי, הקריב את חייו בלחימה למען ביטחון ישראל ותושביה.

אנחנו מחבקים את המשפחה ומשתתפים באבלה הכבד.

ההלוויה תיערך היום, יום שלישי בשעה 14:00 בבית העלמין בגדרה.

הציבור הרחב מוזמן לחלוק כבוד אחרון, ולעמוד עם דגלי ישראל החל מהשעה 13.30 לאורך רחוב בן גוריון מבית העלמין.

יהי זכרו ברוך.

מלווים את פשבילסקי

גיבור ישראל. תושבי גדרה מלווים את טל פשבילסקי שאולוב בדרכו האחרונה

בראש הכוח

מתחקיר ראשוני שביצע צה”ל עולה כי בשעות הבוקר של יום שני פעל כוח של פלוגת ההכשרה של סיירת גבעתי, בפיקודו של טל, יחד עם כוח של חטיבת הנח”ל בשכונת שבורה בלב העיר רפיח. הכוח פעל ברחוב הראשי ליד השוק של השכונה. בשלב מסוים סמוך לשעה 13:00 בצהריים נכנס הכוח בפיקודו של מפקד הפלוגה למבנה בן שלוש קומות.

בכניסה לבית השליכו הלוחמים ‘מטעני הרעדה’. מדובר במטעני נפץ אשר אמורים להרעיד את חלל המבנה ולהפעיל מלכודי נפץ שהיו במבנה. מיד לאחר הפיצוצים החלה הכניסה למבנה. חוליית החוד של הכוח: מפקד הפלוגה, הקשר ולוחם הספיקו להיכנס למבנה. מיד אחריהם גם חייל בדרגת סמל שמשמש כמ״מ מפקד הצוות וחייל נוסף היו במבואת הכניסה. יתר הכוח הצטרף בהמשך ואז ארע פיצוץ עז. חלק מהבית קרס, שלושה לוחמים ובהם מפקד הכח פשבילסקי נלכדו תחת ההריסות, הסמל והלוחם נהרגו במבואה אך לא נלכדו תחת ההריסות וכך עוד שישה לוחמים.

מיד עם הפיצוץ הוכרז אירוע רב נפגעים וכוחות גדולים של אוגדה 162 הקיפו את המבנה לאבטחת הפינוי והחילוץ. מסוקי קרב של חיל האוויר פרסו מטריה אווירית על הכוחות הלכודים והמחלצים. הנפגעים שלא נלכדו בין ההריסות טופלו מיד. מסוקי 669 נחתו בלב רפיח סמוך לציר פילדלפי. שישה פצועים, ארבע מהם באורח קשה ושניים במצב בינוני טופלו ופונו על ידי המסוקים לבתי החולים במרכז הארץ.

אנשי החילוץ של פיקוד העורף והכבאים חילצו את גופותיהם של מפקד הפלוגה פשבילסקי ואת הקשר שלו כשהם ללא רוח חיים לצד לוחם נוסף שחולץ במצב אנוש.

לאחר הפינוי חשפו צוותים של יחידת ״יהלום״ של חיל ההנדסה פיר מנהרה באחד החדרים עם מערכת מדרגות לתוך המנהרה. הערכה היא שהמבנה היה בבעלותו של גורם בכיר בחמאס שהשתמש בפיר הזה לנגישות למנהרות הפיקוד שמתחת לשכונה.

גורמי התחקיר בצה״ל מעריכים כי אחד המטענים שהיה אמור להתפוצץ בעת השלכת ‘מטעני ההרעדה’ שהשליך הכוח לא התפוצץ. עכשיו בודקים בצה״ל מה הפעיל את מטען הנפץ הקטלני.

טל פשבילסקי שאולוב

יהי זכרו ברוך. טל פשבילסקי שאולוב ז”ל (27א)

המלחמה הכי צודקת

באופן סמלי נקבר פשבילסקי שאולוב לא רחוק מקים דמתי ז”ל, בדיוק ביום הולדתה של בת גדרה אשר נרצחה באכזריות בהתקפת הרשע של השבעה באוקטובר.

היום, יום קבורתו, הוא יום ההולדת הראשון שלה שמציינת משפחתה בלעדיה.

אחיה כתב לזכרה הבוקר:

קימי יש לך היום יום הולדת איזה עצוב
במקום שנחגוג את החיים אנחנו בוכים את החיים
הכנתי לך מתנה תמונה שלך עם ארי הקטן
כל כך רצית להיות הדודה שלו כל כך התרגשת שהוא היה בבטן של הדר כל כך ציפית לבואו עד כדי כך שהוא יצא חודשיים לפני הזמן רק בשביל שתוכלו להיפגש לא יאומן איזה מקריות
אני כותב בדמעות כי זה הדבר שהכי קשה לי שהוא יגדל ואת לא תהיי הדודה המושלמת לצידו איזה פיספוס כמה חבל באמת הדודה המושלמת כמה חינוך אהבה וחום היית נותנת לו אני יודע!
אבל אני מבטיח שהוא יגדל הוא ידע מי זאת דודה קים הכי מיוחדת הכי יפה הכי מוכשרת
קימי אהובה שלי תשמרי עלינו מלמעלה ותלוי אותו בדרך שיגדל ויהיה בריא וחכם כמוך
אני אוהב אותך ומתגעגע בטירוף תחגגי שמה למעלה בשבילנו ואנחנו ננסה לחגוג לך פה אוהב אותך לעד אחיך הגדול דני ❤️

המשפחה יושבת שבעה בשכונת גולדה

פרטי השבעה אשר תחל מיד לאחר צאת חג השבועות:

מודעת אבל טל פשבילסקי

גיבור ישראל. מודעת האבל של פשבילסקי – שאולוב ז”ל

ארבעה חללי גבעתי

ארבעה הרוגים, שישה פצועים. הודעת חטיבת גבעתי על נופליה
זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

פריצת דרך מנטלית

מרכז הצעירים בגדרה עם סדנת אימון מנטלי מעשי פריצת דרך מנטלית. מרכז הצעירים גדרה יקיים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים