דף הבית > חי מהשטח > בת שנה וחצי ננעלה ברכב
עמותת ידידים

בת שנה וחצי ננעלה ברכב

תינוקת כבת שנה וחצי בלבד ננעלה הבוקר ברכב אימה ברחוב בגין בגדרה לעיני האם. כונן עמותת ‘ידידים’ חילץ את התינוקת לא פגע

עמותת ידידים לצידכם בעת צרה. נעילת ילדים ברכבים חונים הפכה מזמן למכת מדינה המדאיגה מאוד את ההורים ואת הרשויות. כך גם את אימה של התינוקת בת השנה וחצי שננעלה היום בשעת בוקר ברכב ללא יכולת של האם לפתוח אותו.

מי שהוזעק לחלץ את התינוקת היה דניאל עוזרי כונן סניף גדרה בעמותת ידידים, אשר הגיע למקום בתוך זמן קצר ובאמצעות ציוד מותאם למצבים מסוג זה חילץ את התינוקת ללא פגע לידי אימה המודאגת.

עמותת ידידים

מחייכים אחרי החילוץ. עוזרי לצד האם והתינוקת המחולצת (צילום: עמותת ידידים)

“ההתרגשות מסביב היתה גדולה”

דניאל עוזרי:

“הייתי בדרכי לעבודה כשהתקבלה קריאת החירום על תינוקת נעולה ברכב. מבלי לחשוב פעמיים נסעתי אל המקום ומצאתי כי הרכב ננעל בעודו מונע, אל מול עיני האם, כשרק הסתובבה לסדר את הדברים. האימא הייתה מבוהלת, והתינוקת בכתה, אבל האנשים מסביב שראו שהגעתי ניסו להרגיען, בעוד אני פותח במהירות את הדלת. ההתרגשות מסביב הייתה גדולה, והאימא נרגעה. שיבחו אותי ואת ידידים על התגובה המהירה. אני מרגיש בר-מזל וזכות גדולה לזכות בחסד ושבזכותי התינוקת חולצה ונרגעה וגם האימא”.

מעל 1500 ילדים בשנה

על פי נתוני עמותת ידידים בשנת 2020 בלבד חולצו מעל 1500 ילדים שננעלו ברכב. בעמותה ממליצים לכל הורה לאמץ כלל מפתח ולשאת עימו בכל רגע את מפתחות הרכב לכל משרה שלא יקרה.

ישראל אלמסי, מנכ”ל ידידים, התייחס לסוגיה בסיכום שנת העבודה 2020:

“אני רוצה להודות לכוננים המסורים שנמצאים זמינים בכל זמן ובכל שעה לצאת ולחלץ בבטחה ילדים שננעלו ברכב. בדרך זו אנו מסיימים את האירועים בשלום ומחלצים את הילדים בצורה נקייה ובטוחה ללא צורך בנזק מיותר לרכב. אנחנו עמלים מזה תקופה ארוכה על שיתופי פעולה בין המגזר העסקי למגזר השלישי ולשמחתנו נתרמו השנה אלפי ערכות פתיחה מצילות חיים בהן אנחנו מציידים את המתנדבים בכל רחבי הארץ ושבאמצעותן ניתן לחלץ ילדים תוך שניות. חלק מערכות הפתיחה שנתרמו אנו ממקמים בנקודות מפתח אזוריות ביישובים מרוחקים, כדי שתהיה נגישות מרבית למתנדבים להגשת סיוע איכותי, מהיר ומציל חיים”.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים