בראש הטבלה

בדקנו את מספר ההצעות לסדר שהוגשו לאורך הקדנציה האחרונה מליאת המועצה המקומית גדרה. שלושת חברי המועצה הפוריים ביותר בהצעות לסדר – מסיעת הגדרתים. עובדות בדרך אל הקלפי

הצעות לסדר. נהלי העבודה של מועצה מקומית קובעים כלים בידי חברי מועצה להשפיע על סדרי העדיפויות ועל הפעולות שאותן תקיים המועצה המקומית במנגנון המכונה ‘הצעה לסדר’, בדומה להצעת חוק ברמה הלאומית בכנסת ישראל.

בכל ישיבת מליאת מועצה, יכול כל חבר מועצה, מסיעות האופוזציה או הקואליציה להגיש הצעות לסדר כדי לקיים עליהן דיון במליאת המועצה המונה 15 חברים.

בדקנו בפרוטוקולים של המועצה המקומית את ההצעות לסדר שהוגשו במהלך הקדנציה האחרונה ומצאנו כי מרביתן המוחלטת הוצעו על ידי סיעת הגדרתים.

עיקר ההצעות של הגדרתים הוצעו על ידי יו”ר התנועה סהר פינטו, חברת המועצה דורית בן בוחר וחבר המועצה תומר אהרון.

עוגה הצעות לסדר

סהר פינטו בראש רשימת מציעי ההצעות. הצעות לסדר לפי חבר מועצה

הצעות גם מצד הקואליציה

הצעות לסדר מטעם סיעות הקואליציה היו בקדנציה האחרונה אירוע נדיר יחסית כאשר על פי הפרוטוקולים של המועצה הצעה שתי הצעות לסדר הוצעו על ידי חברת המועצה טל והצעה אחת על ידי חבר המועצה רווח.

שתי ההצעות של חברת המועצה טל היו מעניינות במיוחד כאשר המשותף להן הן ששתיהן עסקו בענייני ארנונה ושתיהן היו זהות להצעות מקבילות שהוגשו לפני כן על ידי סיעת הגדרתים. בסיעת הגדרתים טענו כנגד הצעות אלו שהן מועתקות מהצעות שהגישו חברי הסיעה ושתכליתן היא רק למנוע רישום קרדיט ציבורי בפרוטוקולי הישיבות לזכות האופוזיציה אך ברכו על אישורן.

פסילות על הסף

הגשת הצעות לסדר במועצה המקומית גדרה בראשות גמליאל לא הבטיחה דיון בנושא שהועלה בהצעה. מתחילת הקדנציה החל גמליאל בנוהג שרובו נסתר מהציבור מאחר ולא נשקף מתיעוד ההצבעות ולא מצולם בישיבות, לפסול חלק גדול מההצעות מלעלות לדיון, מה שהתקבל בתרעומת על ידי חברי המועצה המגישים אשר עמלו על הכנת הצעות רציניות מתוך כוונה לייצג את צרכי התושבים ונתקלו לעיתים קרובות בפסילה אוטומטית על ידי ההנהלה שהצביעה בעד פסילת ההצעות.

מדוע המועצה לא מתכנסת כנדרש?

עוד למדנו מעיון בפרוטוקולים כי מועצת גדרה, בשונה מיישובים מתוקנים רבים לא מתכנסת כנדרש.

לאורך הקדנציה, 5 שנים אמורים להתקיים לכל הפחות 60 ישיבות מליאה, לפחות אחת לחודש.

עם זאת במועצת גמליאל הסתפקו ב-40 ישיבות מועצה בלבד לאורך השנים.

אתר הבית של פינטו

בראש טבלת המציעים. סהר פינטו

נמשיך לעקוב לאורך הקדנציה הבאה

(כלל הנתונים בכתבה מתבססים על פרוטוקולי ישיבות המועצה המקומית גדרה השקופים לכל התושבים באתר המועצה)

לכל העדכונים על מערכת הבחירות המקומית – בקרו בעמוד הבחירות שלנו – ממש כאן.

 

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

כרוב WIN WIN WIN

כרוב חגיגי

שיתוף פעולה בין מיזם כרוב לבעלי עסקים בגדרה – וכולם מרוויחים כרוב חגיגי. לקראת חג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים