דף הבית > פוליטיקה > במוני אקספו
ועידת השלטון המקומי

במוני אקספו

הסתיימה ועידת השלטון המקומי העשירית בהשתתפות עשרות ראשי רשויות, שרים, אנשי תקשורת מובילים ואנשי ציבור

ועידת השלטון המקומי העשירית, המוני אקספו, בהובלת המרכז לשלטון המקומי בראשותו של חיים ביבס, התקיימה השבוע בימים רביעי וחמישי והסתיימה בהצלחה.

בועידה השתתפו נציגים מיישובים רבים מכל רחבי הארץ ומכל המגזרים, המשתתפים שמעו על החידושים האחרונים בתחום הניהול המוניציפלי והשתתפו בפנלים בהם קברניטי המדינה דנו בהיבטים המרכזיים המשפיעים על השלטון המקומי היום ובעתיד.

“ישראל זה חו”ל”

בועידה השתתף גם יו”ר האופוזיציה, נתניהו, אשר אמר:

“כל פעם שהייתי מגיע למדינה אחרת הייתי מסתכל על שני דברים: הכבישים והמנופים; לפיהם אפשר לראות בדיוק מה מצב מדינה וכמה ההכנסה לנפש.

כשאתה מגיע למדינת ישראל יש מהפך עצום. אם פעם היינו נוסעים לחו”ל – היום ישראל זה החו”ל. קיים פיתוח אדיר ברשויות ויחד עשינו שינוי עצום בתשתיות, בכלכלה ובסייבר – וזאת אודות להנהגת כלכלה חופשית לצד גאוניות ויוזמה המצויה בעם שלנו.

בעשור האחרון הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה ולא רק בכבישים, ברכבות ובמנהרות – אלא בכל דבר – גם ביציאה הראשונה מהקורונה.”

נתניהו במוני אקספו

“ישראל זה חו”ל”. יו”ר האופוזיציה בכנס המוני אקספו (קרדיט תמונה: המרכז לשלטון מקומי)

“תוספת התקציב הגדולה ביותר אי פעם”

שרת התחבורה מיכאלי שהשתתפה בפאנל שהתמקד בסוגיות התחבורה בהנחייתו של העיתונאי אטילה שומפלבי ובהשתתפות ראש מועצת כוכב יאיר-צור יגאל – יובל ארד, ראש מועצת ביר אל מכסור – חאלד חוג’יראת וראש מועצת גני תקווה, ליזי דלריצ’:

 “אם יש משהו ברור שצריך לקרות – זה עליית מדרגה דרמטית בין משרד התחבורה לבין הרשויות המקומיות, ואני יכולה להבטיח לכן ולכם שאנחנו לגמרי על זה.

הרבה שנים תכננו כאן את התנועה לפי הרכב הפרטי. אנחנו הופכות והופכים את הפירמידה: אנחנו מתייחסות ומתייחסים קודם כל להולכי הרגל ודגש גדול על תחבורה ציבורית. אנחנו הבאנו בדיוני התקציב את התקציב התחבורה הגדול ביותר שהיה אי פעם וכמעט כל התוספת לתקציב מיועדת לתחבורה ציבורית.”

“בגלל פוליטיזציה”

בפאנל תחת הכותרת “כיצד נראית המציאות מלשכות ראשי הערים של שתי הערים הגדולות בישראל?” אמר ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי:

“העובדה שהרכבת הקלה עדיין לא נוסעת זו תוצאה של אוזלת יד. צריך להסתכל על כך בראיית מקרו לישראל. הבעיה היא בגלל פוליטיזציה וביטחון שאין לנו בשום תחום תוכנית שאפשר להתנהל ולעמוד ביעדיה.”

ואיפה גדרה?

עד כה לא ידוע אם בועידה השתתף איזשהו נציג של מועצת גדרה אשר לא פרסמה על הועידה כל ידיעה או עדכון.

בתחילת השנה שעברה לאחר שמשלחת רחבה בת 10 משתתפים נסעה, על חשבון כספי הציבור, לכנס הבינלאומי בברצלונה, בהתאם להצעתו של יו”ר האופוזיציה עו”ד סהר פינטו התייצבה משלחת של חברי מועצה ועובדי המועצה גם לכנס הישראלי.

(תמונות: דף הפייסבוק של המרכז לשלטון מקומי)

 

 

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים