דף הבית > יהדות > בית שלמה ויעקב
בית שלמה ויעקב

בית שלמה ויעקב

נחנך בית הכנסת המרכזי של שכונת גולדה

בתחילת השבוע התקיים טקס חנוכת מבנה בית הכנסת המרכזי והמרכז הרוחני קהילתי של שכונת גולדה, “בית שלמה ויעקב” בהשתתפות תושבים, אורחים ומתפללים רבים.

כיבד בנוכחותו באירוע הרב שמואל אליהו, רב העיר צפת, שבירך את קהילת בית הכנסת בתקווה שתוסיף אור ואחווה בין תושבי גדרה.

“כמו אז גם היום”

ראש המועצה, סהר פינטו, גזר את הסרט וקבע את המזוזה בכניסה לבית הכנסת. בדברים שנשא ראש המועצה מצא נקודות מקבילות בין בית הכנסת החדש לבית הכנסת הראשון של גדרה, בית כנסת ישורון, שבימי הבילויים שימש כבית העם וכמקום המרכזי בו הקהילה התכנסה בגדרה.

“כמו אז גם היום ראוי בית הכנסת להיות מקום בו הקהילה מתכנסת יחד לחגוג יחד בשמחות, בחגים ובשבתות.”

בית שלמה ויעקב בית שלמה ויעקב

המשכן החדש. במהלך אירוע חניכת בית הכנסת

“אמרו לי שאני משוגע”

איתי גרנק, מי שפעל וקידם את בניית בית הכנסת, הודה ל-2,200 תושבי גדרה שנרתמו ותרמו מכיסם בכדי שהמבנה יוכל לקום, יחד עם תרומת משפחת פיצ’וטו הנדיבה שסייעה בבניית בית הכנסת.

“הרבה אנשים אמרו לי בתחילת הדרך שאני משוגע, הטילו ספק ביכולת להקים כזה בית כנסת מכובד שיהיה מקום של כבוד לתפילה, לתורה ולקהילת גדרה. לאורך הדרך היו מניעות אבל בזכות קהילה של משוגעים לדבר שנתנו מכיסם, מרצם וכוחם אנו זוכים היום לחנוך את המרכז הרוחני שיהיה מרכז קהילתי לשכונת גולדה ולגדרה כולה”

בית לא רק לתפילות

הרב ידידיה וינשטיין, ראש תנועת אורי:

“בית הכנסת והמרכז הרוחני קהילתי נבנה במטרה להיות מרכז קהילתי שיפיץ חסד, אהבה בין אדם לחבירו, מקום של תורה, תפילה ותרבות יהודית. עוד שבית הכנסת היה בתיכון רות מעבר לתפילות ולשיעורי התורה שהתקיימו מידי יום ובשבתות פעל גמ”ח סלי מזון לנזקקים ע”ש החייל הגיבור עידו ברוך ז”ל בו תושבים מכל חלקי גדרה נוטלים חלק, פעילויות לילדים סביב מעגל השנה, והרצאות למבוגרים. אני בטוח שעם המעבר למבנה הקבע הפעילות תתעצם וזה יהיה מרכז של אור וחסד בו יש מקום לכל תושבי גדרה.”

באירוע נכח ראש המועצה היוצא יואל גמליאל שקיבל מגן הוקרה על חלקו בבניית בית הכנסת.

זכויות יוצרים
המספר האדום

בדוק גם...

שלושה הרוגים

ציון איננו

קב”ט המועצה לשעבר ציון בר אשר, הלך לעולמו. הלוויתו היום בשעה 17:30 בגדרה בצער. המועצה …

תגובה אחת

  1. למה איש חשוך כל כך מוזמן לגדרה… בושה…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים