דף הבית > חי מהשטח > בין הננזפים בפרשת גיוס החרדים – תא”ל במיל’ תושב גדרה

בין הננזפים בפרשת גיוס החרדים – תא”ל במיל’ תושב גדרה

הרמטכ”ל קיבל את המלצות ועדת האלוף רוני נומה ונזף ב-3 קצינים בכירים באכ”א אשר נקבע כי היו אחראים לדיווח המוטה של היקף גיוס החרדים בשנים האחרונות. בין הננזפים תא”ל במיל’ ערן שני, תושב גדרה

לעיון בדו”ח ועדת רוני נומה המלא.

חודשים ספורים לאחר חשיפת העיתונאית כרמלה מנשה בדבר ‘ניפוח’ המספרים בסירת נתוני החרדים המתגייסים הגישה ועדת רוני נומה את הדו”ח המסכם של חקירת הפרשה לרמטכ”ל. הרמטכ”ל אימץ את מסקנות הועדה ונזף בראש אכ”א ובשני קצינים נוספים בהם תא”ל ערן שני, ראש חטיבת תכנון כח אדם הפורש, הנמצא בחופשת פרישה.

נזיפה לאלוף. ראש אכ”א האלוף מוטי אלמוז

“כשל מערכתי חמור”

על פי דיווח באתר רוטר תא”ל שני נפגש עם הרמטכ”ל ועם האלוף נומה ואמר להם שאי אפשר להפיל את כל התיק עליו. שני אמר לשניים: ”אני חשפתי את האירוע. קודמיי בתפקיד ספרו כמו שצריך? המשכתי את הספירה על פי אותו מסד נתונים”.

ממצאי הוועדה מצביעים על “כשל מערכתי חמור” בשל תקלות שנמצאו בספירת החרדים, אשר נבעו מרשלנות מקצועית חמורה.

על בסיס בדיקת כל הרישומים החל בשנת 2014 ועד שנת 2019 הוועדה מצאה שהוענקה פרשנות “רחבה מדי” לחוק “מיהו חרדי” באופן מודע, מכוון ושיטתי – ולפיכך, נמצאו תקלות בהליך הספירה. על פי קביעת הועדה הטיית נתונים בוצעה במודע מתוך רצון לשרת את “רוח המפקד” ולעמוד ביעדי הגיוס אל לא נמצאו עדויות להנחיות מפורשות של המפקדים להטות את הספירות.

41 עמודים מפורטים. לחצו לעיון בדו”ח המלא שפורסם בשקיפות לעיון הציבור

נזיפה בעיתוי רגיש

ממצאי הועדה מתפרסמים בעיתוי רגיש לקראת סבב בחירות נוסף שגם בו סוגיית הגיוס של ציבור החרדים נמצאת במחלוקת עמוקה בין חלק מהמפלגות אשר מציבות את הסוגיה כסוגיה מרכזית במצע הבחירות שלהן.

 

 

בדוק גם...

מסיבת ההדבקה

התפרצות קורונה בבית הספר רמון בשל מסיבות מרובות משתתפים. בית הספר נסגר רק היום חזרו …

שינוי גודל גופנים