דף הבית > ספורט > בחירה מפתיעה

בחירה מפתיעה

נפתלי בנט, נסראללה, ביידן, רמי לוי, שירה איסאקוב וגם תושבת גדרה אחת, עוד לא בת 19. רשימת המשפיעים לשנת תשפ”א מתפרסמת

מאה המשפיעים. עונת סיכומי השנה הגיעה וגם כלכליסט שומר על המסורת ומפרסם את דירוג 100 המשפיעים שלעדת עורכי העיתון השפיעו עלינו יותר מכולם במהלך השנה היוצאת.

לצד ראש הממשלה לשעבר נתניהו שירד בדרוג, פוליטיקאים בכירים, ראשי ארגוני המשק המרכזיים וגם דמויות בולטות בשנה היוצאת כמו שירה איסאקוב, האלופה השניה בצה”ל יפעת תומר ירושלמי וראשי מדינות שנכנסו באופן משמעותי לחיינו כמוחמד בן זאיד, נכנסה לרשימה גם המדליסטית האולימפית הגדרתית הראשונה – אבישג סמברג.

סמברג, אשת השנה לשנת 2020 של ‘גדרה היום’ עוד הרבה לפני המדליה, נכנסה לרשימה יד עם שאר זוכי המדליות בטוקיו 2020 במיקום ה-99 לפי דירוג כלכליסט.

סמברג בנאום בטקס חללי מינכן

“ההיפך מאינסטנט”. סמברג במהלך נאומה בטקס האזכרה השנתי לחללי אולימפיאדת מינכן

“פסל משיש שפיסלו במשך 20 שנה”

בנימוקיו כתב אוריאל דסקל מכלכליסט:

“ההפך מאינסטנט

בעולם של ידוענים שאיש לא זוכר למה הם כאלה, המדליסטים מזכירים לנו את ערכה של דרך ארוכה

ארטיום דולגופיאט, אבישג סמברג ולינוי אשרם הפכו בקיץ אחד לצעירים המפורסמים בישראל. הם היו מוכרים לשוחרי ואוהדי הספורט הישראלי, אבל במיינסטרים כיכבו אנשים בני גילם בתפקידים חברתיים שונים: זמרים, משפיעני רשת, כוכבי ילדים, כוכבי ריאליטי וידוענים שהם כאלה רק מעצם ידועניותם – אנשים שאנחנו “מכירים”, לפחות בשמם, אבל לא תמיד זוכרים למה.

דולגופיאט, סמברג ואשרם הפכו למפורסמים לא בזכות אינסטגרם שפונה לצעירים, טיקטוק המהפכנית, טוויטר הנישתית או פייסבוק הזקנה, אלא בזכות תחרות ספורטיבית שהיא מדיום בפני עצמו – אירוע כלל־עולמי שקורה כל ארבע שנים, מייצר שעות על גבי שעות של שידורים, ואלפי סיפורים אנושיים ורגעי שיא אנושיים, אותנטיים ולא ערוכים.

דולגופיאט, אשרם וסמברג מפורסמים ומשפיעים עכשיו יותר מכל ישראלי בן גילם, מאחר שהם הגיעו לאן שהגיעו הרחק מאור הזרקורים. הם הגיעו מהמרתפים של מרכז הספורט בהדר יוסף; מהאולם שקשה למצוא במכון ווינגייט; מהמכון שאף אחד לא מזהה מחוץ לרמלה. הם עברו תחת ידיהם של רופאים שתיקנו אותם, פיזיותרפיסטים שחיזקו אותם, מאמנים שליטשו אותם.

הם לא כוכבי אינסטנט שחוממו במיקרוגל: הם פסל משיש שפיסלו במשך 20 שנה. הם מזכירים לנו, למבוגרים ולצעירים, מהו האידיאל האולימפי.”

לדירוג כלכליסט המלא – לחצו ממש כאן.

שנה טובה!

סמברג ברמלה

ההישגים באולימפיאדה שווים ארד, החיוך שווה זהבץ סמברג עם הייבוא האישי מטוקיו

תמונת בנט: אבי אוחיון / לשכת העיתונות הממשלתית

תמונת מארק צוקרברג: Anthony Quintano

תמונת השרה שאשא ביטון: יעל אורבך

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

נפטרים

ארבעה נפטרים בספטמבר

מניין הנפטרים מסיבוכי הקורונה בגדרה עלה גם החודש ועומד על 42 תושבים. ירידה לאורך החג …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים