דף הבית > חינוך > 9 שעות שבועיות

9 שעות שבועיות

מחאות ההורים לילדי כיתות ה’ ו’ מתרחבות – לא מוכנים לפתיחת שנת הלימודים אם לא יורחב מתווה הקורונה

שנת הלימודים מתקרבת והלימודים בבתי הספר מתוכננים להיפתח באופן שיפצל את כיתות ג’ וד’ לפסולות בנות 18 תלמידים או פחות על ידי שימוש בחדרי הלימוד של כיתות ה’ ו’ אשר יאלצו ללמוד מהבית למעט 9 שעות שבועיות בבית הספר.

המתווה הבעייתי והמינימלי האמור לא מותיר את ההורים אדישים.

ביישובים רבים, לאור דרישות ההורים, הצליחו למצוא פתרונות יצירתיים בבתי הספר ולהסב מרחבי לימוד חליפיים כדי לקיים את פיצול הכיתות הנמוכות ולאפשר לפחות 3 ימי לימוד לכיתות ה’ ו’ בבית הספר.

האם כך ייראו טפסי הצהרת ההורים בשנה הקרובה. פרסום של הנהגת ההורים הארצית הממחיש את הסכנות בצמצום כה נרחב של שעות הלימוד בבתי הספר

כך דורשים גם ההורים בגדרה

הנהגת ההורים היישובית פרסמה עדכון להורים שבו היא מעדכנת שהיא נמצאת בדין ודברים עם הנהלת אגף החינוך בנושא ואם לא יימצא הפתרון להרחבת המתווה ישקלו בהנהגה להשבית את פתיחת הלימודים.

“במידה ולא ימצא פתרון באפיק המקומי הנהגת ההורים היישובית תקיים הצבעה ותקבל החלטה האם גם ביישובינו לא יפתחו הלימודים בשכבות הנפגעות.”

“זה אפשרי!”

גם חברת המועצה דורית בן בוחר, המשמשת כמורה בבית ספר יסודי במזכרת בתיה בעצמה, הצטרפה לדרישה. בפוסט שפרסמה בנושא עדכנה כי סיעת הגדרתים פנתה בעניין לראש המועצה על מנת למצוא את הפתרונות המתאימים כפי שהצליחו למצוא בהצלחה במזכרת בתיה השכנה.

“בשיחות עם ראש המועצה הצעתי את עזרתי וביקשתי לתת רוח גבית ועזרה מקסימלית מצד הרשות כדי שגם תלמידי גדרה יוכלו לשמור על מקסימום שגרה בתקופה בה שגרה כלשהיא היא בגדר חובה המאפשרת מסגרת לימודית וחברתית!

ניתן ללמוד בחדרי ספח שונים, ספריה, מעבדות מחשבים, מרחבי למידה מחוץ לכיתה וכד’, ניתן לפצל שעות לכיתות הגבוהות ולאפשר להם להגיע 5 ימים.

מצטרפת לקריאה של הנהגת ההורים להרחבת ימי הלימוד לכיתות ה’, ו’. זה אפשרי והכרחי!”

מינימום זה לא מספיק. חברת המועצה בן בוחר

איך ייראה הראשון בספטמבר?

כבר כיום קיבלו חלק מהתלמידים הודעות שאת בית הספר בראשון לספטמבר הם ייראו רק בזום.

אמנם נותרו ימים בודדים עד לפתיחה המתוכננת של שנת הלימודים אך נראה שאנו צפויים ללא מעט התפתחויות ומאבקים בין הצדדים השונים עד שיתבררו פניה של שנת הלימודים החדשה והשונה – שנת הקורונה.

 


בדוק גם...

בודדים, אבל פחות

נוער אינטראקט השתתף במבצע איסוף מזון עבור חיילים בודדים בשיתוף ‘יחד’ למען החייל ‘יחד’ למען …

שינוי גודל גופנים