דף הבית > ספורט > יונתן דיין – השחקן שלנו בליגה הבכירה בגרמניה

יונתן דיין – השחקן שלנו בליגה הבכירה בגרמניה

יונתן דיין, תושב גדרה, רק בן 17 וכבר מנהל קריירה בינלאומית מוצלחת כשחקן מקצועי בליגת העל לנוער בגרמניה.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

את חוג הכדוריד העדיף על פני כדורגל וכדורסל בגיל צעיר ומשם הכל התקדם במהירות. הכישרון המיוחד בלט מיד ולכן כשעלה לכיתה ט’ בחר לעבור לאקדמיה למצוינות בווינגייט יחד עם כ 170 ספורטאים מצטיינים נוספים.

מטרת האקדמיה היא לאפשר לספורטאים צעירים בעלי כישורים ויכולות לממש את הפוטנציאל הספורטיבי שלהם בתנאי אימון אופטימליים. יום בחיי הספורטאי באקדמיית וינגייט למצוינות בספורט מתחיל בשעה 6:00 בבוקר ומסתיים ב־22:00 בשעת כיבוי האורות. היום כולל כ־5 שעות אימונים, חלקן בשעות הבוקר המוקדמות, לפני היציאה לבית-הספר, וחלקן בשעות אחר הצהריים והערב.

את תחילת דרכו בקריירה הבילאומית החל בפרויקט משולב של איגוד הכדוריד ווינגייט, אשר שולח קבוצת שחקנים לגרמניה כשנה לפני הגיוס ובחזרתם מתגייסים יחד וממשיכים במסלול משולב לספורטאים בווינגייט.

דיין אשר התקבל לנבחרת ישראל בשנתון הבוגר ממנו בשנתיים החליט לנצל את ההזדמנות ולהמשיך לשחק בליגה הגרמנית לנוער בבונדסליגה עד לגיוסו. מאמנים מקומיים אשר התרשמו מיכולתו החתימו אותו בקבוצת גומרסבאך מהליגה השלישית כאחד השחקנים הצעירים המבטיחים בקבוצה.

במקביל לאימוניו לומד דיין בבי”ס המקומי ורוכש חברים ושפה חדשים אך בעיקר מתגעגע למשפחתו וחבריו הנמצאים בארץ איתם הוא עומד בקשר יומיומי. משפחתו של יונתן דיין ממשיכה לתמוך ולעודד ככל יכולתה גם מרחוק אך את הכוחות להמשך ההתמודדות שואב כיום יונתן מהרמה הגבוהה בה הוא משחק ומהמשך הקריירה הבינלאומית אליה הוא מכוון בעתיד.

פירסום בעיתון גרמני על דרבי מקומי שבו יונתן היה השחקן המצטיין

בדוק גם...

הביל”ועם

הפאב החברתי הראשון נפתח במושבה למרות הקורונה ואולי אפילו לאור השינויים שמחייבת הקורונה נפתח לפני …

שינוי גודל גופנים