דף הבית > חי מהשטח > 47 מעלות!!
עומס חום

47 מעלות!!

כמה חם יהיה בגדרה? הערכות חריגה של כוחות הביטחון וההצלה לפגעי מזג אויר אפשריים בשל עומס חום חריג הצפוי היום

חלק מהחזאים חוזים חום קיצוני שלא נמדד במקומותינו מזה 10 שנים. בחלק מאזורי הארץ הטמפרטורות צפויות להגיע עד 47 מעלות. בגדרה – 39 מעלות.

נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, תושב גדרה, קיים אתמול הערכת מצב עם כלל המחוזות וגופי החירום והסיוע לרבות קק”ל, רט”ג, משטרת ישראל וצה”ל לקראת מזג אוויר קיצוני הצפוי היום.

הנציב הנחה על תגבור כוחות מקסימלי של לוחמי אש, מתנדבים וחניכי הקורסים של המכללה הלאומית לכבאות והצלה.

צו חריג של הנציב

כבאות והצלה לישראל פרסמו המלצות ואזהרות לאזרחים וקוראים להימנע לחלוטין מהדלקת אש, בשל הסכנה להתפשטות שריפות העלולות לסכן חיים, רכוש וטבע. כמו כן, אנו מבקשים מהציבור לגלות עירנות, ולדווח באופן מיידי על כל מקרה של עשן או אש למוקד 102 של לוחמי האש.

נציב הכבאות החליט על הוצאת הצו לאחר קיום הערכות מצב, ובחינה של כלל הגורמים והסיכונים שהוצגו בפניו לרבות, תנאי מזג אוויר, תנאי שטח  ומטען אש (צמחייה יבשה ודליקה), שיוצרים תנאים קיצוניים ומעלים את הסבירות להתרחשות דלקות והתפשטותן.

ברוך ממציא המזגן

גם בגדרה צפוי מזג אויר חריג ביותר. הקייטנות שתכננו פעילות חוץ שינו תוכניות ליום סרט ממוזג ומומלץ לכולם לרדד פעילויות גופנית בלתי הכרחית ולהישמע להמלצות משרד הביאות להימנעות מהתייבשויות ומכות חום.

ואל תשכחו להתחשב בכל מי שבכל זאת מוכרח ועובד למענכם בחוץ, כוס מים קרים תתקבל בברכה. גם הכלבים והחתולים יודו לכם על התחשבות מיוחדת בעומס החום הקיצוני.

הם יודו לכם. התחשבו בחיות הרחוב

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

מרוץ גדרה החסימות

מפנים דרך לרצים

חסימות הכבישים והרחובות ביום שישי בבוקר לטובת מרוץ גדרה הרביעי מרוץ גדרה מתקרב. המועצה המקומית …

שינוי גודל גופנים