דף הבית > ספורט > 36% קיצוץ בתמיכות עמותות הספורט

36% קיצוץ בתמיכות עמותות הספורט

בעוד ימים אחדים תנעל רשימת הבקשות לתמיכות המועצה בעמותות הספורט המוצעת בדיעבד לשנת 2019. מסגרת התמיכה צומצמה בכ-36% ביחס למסגרת שאושרה במקור

חלק משמעותי מעידוד פעילות הספורט ביישוב נעשה על ידי תמיכה כספית שמנתבת המועצה מכספי הציבור לעמותות הספורט השונות הפועלות במושבה.

העמותות השונות מוזמנות להגיש בקשה לתמיכה של המועצה בפרסום רוחבי שמוציאה המועצה מידי שנה.

תומכים אבל פחות

את כספי התמיכות לשנת 2019 החליטה המועצה לחלק רק בתחילת 2020. כך פורסם באחרונה ה’קול קורא’ של המועצה לעמותות השונות להגיש את בקשותיהן לא יאוחר מה-9/1, השבוע.

עם זאת מעיון בקול הקורא הופתענו לגלות שגם בסעיף התמיכה בספורט, כמו בתמיכה בתנועות הנוער, מסגרת התמיכה בפועל נמוכה משמעותית ביחס למסגרת התמיכה שאישרה מליאת המועצה עצמה לפני שנה בגיבוש תקציב 2019. במקום 360 אלף ₪ שאושרו במקור צמצמה המועצה את המסגרת המתוכננת לחלוקה ל 230 אלף ₪ בלבד.

סביב התמיכה בעמותות הספורט זכורה לפני שנתיים וחצי פרשה אחרת שהביאה את ראש המועצה אשר כיהן כמורשה חתימה בעמותה פרטית שנקראה ה’עמותה לקידום הספורט בגדרה’ להתפטר מכהונה בוועדה.

מי משלם את דמי השימוש במגרשי הספורט?

במקביל נוהגת המועצה קו תקיף יותר ויותר כלפי העמותות השונות המשתמשות במגרשי הספורט ברחבי המושבה וגובה מהן דמי שימוש גבוהים אשר מחירם מגולגל גם הוא על התושבים הרושמים את ילדיהם לחוגים השונים בגדרה.

יחד עם צמצום התמיכה בתנועות הנוער עולה הסכומים שיועדו בתקציב השנתי לתמיכות השונות ונותבו לשימושים אחרים על 200 אלף ₪. האם יש בנמצא מי שיסביר לאן נותבו כספי הציבור?

בדוק גם...

מידע עד אליך

ניידת של המשרד לשיוויון חברתי תגיע לגדרה להנגיש מידע לרווחת בני הגיל השלישי לעיתים מה …

שינוי גודל גופנים