דף הבית > חי מהשטח > כיתה ללא מורה

כיתה ללא מורה

הורי כיתות א’ בבי”ס רימונים לא ישלחו הבוקר את ילדיהם לבית הספר במחאה על העברת שלושת מורות השכבה הצעירה לבי”ס אחר בצעד פתאומי.

המתיחות בין הנהגת ההורים של בי”ס להנהלה החלה לפני מספר חודשים כאשר האחרונים מתחו ביקורת על התנהלות כספית וארגונית לא תקינה לכאורה. בתגובה, החליטה הנהלת בי”ס בתמיכת נציג וועד המורים על הפסקת הקשר מול הנהגת ההורים. מיותר לציין, כי צעד זה פוגע ישירות בילדים אשר נמצאים שבויים בתווך בין הצדדים אשר אמור לשתף פעולה ולהגן עליהם.

ילדי הכיתות ישהו הבוקר בבית מארח במטרה לשמור על מסגרת חברתית ומשוחחים על פתרון קונפליקטים באופן המוחשי ביותר שניתן ללמוד.
יותר ממחצית ההורים לא רשמו את ילדיהם לשנת הלימודים הבאה ומתכוונים להחריף את צעדיהם עד למציאת הפתרון המבוקש. נכון לעכשיו לא תתקיים מסיבת סיום ומתכוננות הפגנות הורים וילדים מול בית הספר.

מורות השכבה אמורות היו להמשיך עם ילדי השכבה הצעירה גם בשנה הבאה. הורים רבים מספרים על תהליך היקשרות עמוק בין הילדים למורות שמבסס את האמון בבית הספר ואת חווית הלימודים. חלק מילדי השכבה נמצאים בתהליך העצמה וחיזוק עצמי באמצעות אותן מורות וצעד זה פוגע אנושות בתוכנית הגישור.

המחנכות שהועזבו מוערכות ואהובות ע”י התלמידים וההורים שמבחינתם לא מוכנים להשלים עם הגזירה ומבקשים להשיבן חזרה.

עד כה, נעשו ניסיונות גישור באמצעות גורמים מקומיים כולל פגישה עם ראש המועצה אך ללא התקדמות. הורים רבים העלו פוסטים הקוראים למשרד החינוך, לשר נפתלי בנט ולמנכ”ל משרדו להתערב בפתרון הסוגיה.

מערכת “גדרה היום” תמשיך לעקוב ולעדכן בהתפתחות הפרשה בתקווה למציאת פתרון מהיר עבור תלמידי השכבה הצעירים.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

בדוק גם...

אז מה עושים בסוכות

‘גדרה היום’ מרכזת עבורכם את עיקר הפעילויות המתוכננות בגדרה ובסביבה במהלך חול המועד החל חול …

שינוי גודל גופנים