דף הבית > קהילה > 32 שנים בלי גיל

32 שנים בלי גיל

בני משפחתו של גיל עברי ז”ל, טייס קרב בחיל האויר, בן גדרה, אשר נפל בתאונת מטוס לפני 32 שנים בנגב, טיפסו לזכרו על ההר שבו נהרג בדיוק לפני 32 שנים

גיל, בנם של עפרה ודוד עברי, בני גדרה, נולד ביום 1.1.1960 בגדרה אך מאחר ואביו שירת כמפקד בכיר בחיל האויר נדד בין יישובים ובתי ספר רבים במהלך ילדותו עד שהשתקעה המשפחה ברמת השרון.

בשנת 1978 התגייס והתנדב לקורס טיס. את כנפי הטיסה העניק לו אביו, ששימש באותה התקופה כמפקד חיל האוויר. גיל הטיס מטוסי עיט, כפיר ונץ והשתתף כטייס קרב מבצעי במלחמת לבנון הראשונה.

בתום תקופת שירות ממושכת יצא לחופשה וטייל בדרום אמריקה. עם תום הטיול חזר להשלים מספר חודשי שירות לפני השחרור וצורף לצוות ההקמה של טייסת F-16 חדשה ברמון.

ב-5.10.1987 נהרג גיל במהלך טיסת אימונים עת מטוסו התנגש בצלע הר שזר. בן עשרים-ושמונה היה בנופלו.

בן 28 לנצח. גיל עברי ז”ל

מטפסים על ההר לזכרו

במהלך השבת האחרונה, 32 שנים בדיוק לאחר אותה תאונה, הגיעו למקום בני משפחה וחברים. חלקם הגיעו בטיפוס רגלי אל ההר ובן דודו יובל, טייס בעצמו, הגיע מהאוויר. המשפחה מצאה במקום את אדן הרכבת ש״ניטע״ על ההר ביום השנה למותו ושעומד במקומו כאילו הוצב אתמול, מצאה את המגן דוד מחלקי המטוס שנוצר על ידי המשפחה לפני 12 שנים ואת השם ‘גיל’ אשר הוקם במקום מגלי אבנים. מהאויר בלט על צלע ההר מקום התאונה, הצלקת הלבנה בדופן ההר נראתה למרחוק. ההר, כמו המשפחה, לא שוכח.

האנדרטה הייחודית במקום התאונה

ה’צלקת’ על הר שזר. מקום התאונה נראה על ההר גם 32 שנים אחרי

 


בדוק גם...

מעל 500 נדבקים בגדרה

100 נדבקים נוספים במושבה בתוך שבוע בלבד, פיקוד העורף נפרס ביישוב למשימות הסברה קצב ההתפשטות …

שינוי גודל גופנים