דף הבית > קורונה > 3 חולים נוספים במושבה

3 חולים נוספים במושבה

אותרו חולים נוספים בנגיף הקורונה בגדרה. נכון להבוקר – 31 חולים, 3 מחלימים

המועצה המקומית פרסמה הבוקר עדכון לגבי תמונת המצב המקומית.

מגמת הריסון במספרים נמשכת. על פי העדכון מאז אתמול אותרו 3 חולים נוספים – עלייה של כ-10% בהיקף התחלואה עד כה, נתון נמוך מהממוצע הארצי הממשיך להיות בשבוע האחרון כ-14% בממוצע יומי. עד היום אותרו בסך הכל 34 חולים בגדרה, מרביתם תושבי המקום וחלקם דיירי המעונים ובתי אבות ביישוב, מעון עלה מוריה בעיקר.

מתוך החולים עד כה הספיקו 3 להחלים באופן מלא כך שמניין החולים הפעילים עומד הבוקר על 31 חולים, כ – 11 חולים לכל 10,000 תושבים.

31 חולים,3 מחלימים. תמונת המצב בגדרה

4 חולים במצב קשה בבית החולים קפלן

במרכז הרפואי קפלן, בו מאושפזים חלק מהחולים תושבי גדרה, מאושפזים 13 חולי קורונה, מהם 4 במצב קשה מונשמים ו- 9 במצב קל.

במדד המבודדים נמשכת מגמת צמצום המספרים של החייבים בבידוד. מאז תחילת המגיפה מתועדים 558 תושבים שדיווחו על בידוד עצמי, נכון להיום 147 תושבים נמצאים בבידוד כולל ראש המועצה בעצמו הצפוי לסיים את תקופת הבידוד מחר.

מעט תושבים בבידוד, תושבים נוספים נחשפו ולא יודעים זאת

המספר, הנמוך יחסית, הוא גם בגלל ‘סגירת מעגל’ מאוחרת מאוד של הרשויות באיתור החייבים בבידוד בשל המצאות בסמיכות לחולה מאותר. תושבים ממשיכים, גם היום, לקבל הנחיות כניסה לבידוד 14 יום לאחר יום החשיפה לחולים, הנחיות שעלולות להיות מאוחרות באופן קריטי ביחס לאפקט ההדבקה שייווצר אם אכן נדבקו מאותו חולה.

תושבים המבקשים לדעת האם נמצאו בחשיפה לחולים באזור המושבה עוד קודם לקבלת ההודעה מהרשויות מוזמנים לבדוק במפת הקורונה של המושבה.

ראש המועצה ממשיך, גם ממושבו בבידוד, לעודד את התושבים להקפיד הקפדה יתרה על ההנחיות: “באופן אישי, אני יכול להעיד על הקושי הקיים בבידוד, על המאמצים לשמירה על ריחוק חברתי ובפרט, לשמירה על ריחוק מבני משפחתי לטובת בריאותם.” פרסם בדף המועצה, “אני פונה אליכם, זה לטובתכם, לטובת ילדיכם, לטובת בני משפחותיכם. פשוט תשארו בבית.”

“פשוט תשארו בבית”. ראש המועצה גמליאל

הנתונים על בסיס הפרסום של דף מועצת גדרה ודוברות המרכז הרפואי קפלן.


בדוק גם...

חבר המועצה חדש בגדרה – עו”ד מטקו אבי דנקו

החלפת גברי בנציגות תנועת הגדרתים במועצה – אבי דנקו יחליף את זוהר גוילי 5 חברי …

שינוי גודל גופנים