דף הבית > קורונה > 3 חודשי פטור מארנונה

3 חודשי פטור מארנונה

המדינה מכניסה את היד לכיס ופוטרת את בעלי העסקים משלושה חודשי תשלום ארנונה. בגדרה מימון הפטור יגיע באופן מלא מהמדינה ללא השתתפות של הרשות המקומית

התכנית הכלכלית המאסיבית להתמודדות עם המשבר הכלכלי התקדימי בהיקפו מתחילה את שלב היישום.

היום עדכן מרכז השלטון המקומי את הרשויות המקומיות בדבר הסיכום שהושג עם משרד האוצר לפיו כלל בעלי העסקים למעט חנויות מרכול ופארמה, משרדי ממשלה, מוסדות בריאות וחינוך, יקבלו פטור מלא מארנונה ל-3 חודשים.

הפטור הנ”ל הוא אמנם צמצום חלקי ביותר ביחס לנזק העצום שחווים בימים אלו מרבית בעלי החנויות והעסקים עם ההשבתה המלאה של המשק ואיסור פתיחת בתי העסק, אך הוא חשוב מאוד בפני עצמו.

פטור מלא ל-3 חודשים. מכתבו של יו”ר המרכז לשלטון מקומי המבשר על הפטור

המועצה נמנעה מלהחליט, המדינה חייבה בפטור

הפטור מגיע לבעלי העסקים בגדרה בהחלטת המדינה לאחר שהמועצה עצמה נמנעה מלקבל החלטה מקומית בעצמה בניגוד למה שבחרו לעשות חלק גדול מהמועצות והעיריות המקבילות כבר לפני מספר שבועות.

בשל היותה של מועצה מקומית גדרה מועצה הנסמכת על מענקי איזון להשלמת תקציבה השנתי, המדינה תישא בכל שיפוי אבדן הכנסה למועצה כפועל יוצא מהפטור ארנונה לעסקים.

מעט מידי, מאוחר מידי

עם זאת, הפטור מגיע מאוחר מידי מכדי להציל מספר הולך ומצטבר של בעלי עסקים אשר החליטו על סגירת בית העסק בשל עומק המשבר הכלכלי אליו נקלעו.

בתחילת החודש נסגר סניף הדואר המשני שפעל בשנתיים האחרונות במרכז המסחרי של לב גדרה בשל חוסר יכולת לעמוד בהוצאות התפעוליות של הסניף, זאת למרות ריבוי התעבורה של דברי דואר וחבילות שעברו דרכו לאורך זמן פעולתו. עם היציאה מהשבר, ואולי אף לפני כן, צפוי הציבור לשוב ולהרגיש את החוסר בשירותי הדואר בגדרה כפי שהיה לפני פתיחתו של הסניף האמור.

500 ₪ לכל ילד

הצעד הבא של התכנית הכלכלית שצפוי להיות מורגש במרבית המשפחות הוא המענק פסח לכל ילד מתחת לגיל 18, המענק צפוי להשלים תהליכי האישור והעברת הכסף לציבור כבר במהלך החג.


בדוק גם...

בודדים, אבל פחות

נוער אינטראקט השתתף במבצע איסוף מזון עבור חיילים בודדים בשיתוף ‘יחד’ למען החייל ‘יחד’ למען …

שינוי גודל גופנים