דף הבית > פוליטיקה > 24 שנים לרצח בכיכר

24 שנים לרצח בכיכר

תנועות הנוער בגדרה יקיימו עצרת זיכרון לרצח יצחק רבין, רבים יתייצבו כמידי שנה לעצרת הזיכרון בכיכר רבין

24 שנים חלפו מאז רצח ראש הממשלה יצחק רבין, רצח שממשיך להיות פצע פתוח בחברה הישראלית אשר משנה לשנה, והשנה בנסיבות הפוליטיות הבוערות, חוזר שוב ושוב למרכז השיח הציבורי.

סערה סביב דברי הד”ר

השנה היה זה ד”ר קידר מאוניברסיטת בר אילן, אותה האוניברסיטה בה למד רוצחו של רבין, אשר הכתיב את הכותרות ואת גובה הלהבות בתגובות כאשר טען בעצרת תמיכה בנתניהו כי יגאל עמיר ככל הנראה אינו האדם שרצח את רה”מ יצחק רבין. קידר, שהפנה אצבע מאשימה כלפי אדם שראשי התיבות של שמו הן “י.ר.”, סירב להתנצל על דבריו.

קידר לא לבד. 20% בעד חנינה

על רקע דברי קידר פורסמו תוצאות סקר שנערך בקרב מדגם מייצג של 501 אנשים בקרב האוכלוסייה הבוגרת בישראל. מתוצאות הסקר עולה כי כחמישית מהישראלים מאמינים שיש להעניק ליגאל עמיר חנינה. עם זאת, 63% מסכימים כי יש להשאירו במאסר עולם.

20% מאמינים שיש לשחרר את הרוצח. כרזה אחת מיני רבות עם רמיזה לדברי ד”ר קידר

דברי קידר גררו תגובות רבות בתקשורת וברשתות החברתיות. מרכז יצחק רבין פרסם את התגובה התקיפה:

״שוב, כמו בכל שנה לקראת יום הזיכרון לרצח ראש הממשלה עולה לכותרות חולה פרסום הקונספירציה התורן שקוצר את 7 דקות התהילה.

מאחלים לו רפואה שלמה.

מרכז רבין יתמיד בעמידה על משמר האמת והצדק, ישקוד על חיזוק הדמוקרטיה ושלטון החוק וימשיך להוות מרכז חינוכי שיעשה הכל כדי להנחיל את הצורך בהצבת גבולות למחלוקות, הסתה והפצת אנרכיה כדי שרצח ראש הממשלה יצחק רבין לפני 24 שנים יהיה הרצח הפוליטי האחרון במדינת ישראל.״

העצרת השנתית במוצאי השבת

בתוך כך, יתכנסו רבים כמו בכל שנה לעצרת השנתית לזכר רבין בכיכר רבין בתל אביב. גם השנה יהיו בין המתכנסים גם תושבים מגדרה. העצרת צפויה להתקיים במוצאי השבת הקרובים, 2/11.

עצרת משותפת לתנועות הנוער

בגדרה יתקיימו פעילויות זיכרון בבתי הספר השונים ועצרת הזיכרון המרכזית תתקיים ביום שלישי בהתכנסות של כלל תנועות הנוער ביישוב במרכז אופק. תנועות הנוער יקיימו מעגלי שיח וטקס מרכזי.

תמונה יכולה לכלול: ‏‏אדם אחד‏, ‏‏טקסט‏‏‏

 

בדוק גם...

דרבי היום

קבוצות אנדלאי שפירא ונשרים גדרה ייפגשו היום במשחק דרבי במסגרת ליגת א.י.פ.ל שחזרה לפעילות הקורונה …

שינוי גודל גופנים