דף הבית > חי מהשטח > 20 מיליון ₪ החזר ארנונה ל 6,800 בתי אב!

20 מיליון ₪ החזר ארנונה ל 6,800 בתי אב!

בהתאם לפסיקת בית המשפט המחוזי בתביעה ייצוגית יוחזרו כ-20 מיליון ₪ לציבור תושבי רעננה. האם גם ההחזר לתושבי גדרה בדרך?

בית המשפט המחוזי פסק כי עיריית רעננה תחויב בהחזר לאלפי תושבים בגין גביית ארנונה שלא כדין. מדובר במס ארנונה שנגבה מאלפי תושבים בין השנים 2019-2009 בגין שטחים מקורים שאינם תחומים בשלושה קירות, כגון כניסה מקורה לבית, חניות מקורות שאינן תחומות בקירות או שטחים מקורים שנוצרו כתוצאה מכך שתכסית הקומה השנייה בבית גדולה מתכסית קומת הקרקע.

ובגדרה?

בגדרה, שטחים דומים לאלו שפסל בית המשפט את חוקיות חיוב הארנונה בגינן, עדיין מחויבים בארנונה בתעריף מלא למגורים. מ”ר במבואת הכניסה לבית כמו מ”ר במרכז הסלון. החיוב מבוצע מזה כ-3 שנים מאז שבוצעו המדידות על פי שיטת החיוב החדשה עליה הורה ראש המועצה. השטחים המדוברים ברעננה כלל לא חויבו בארנונה עד לשנת 2009, בדיוק כמו בגדרה. ועדה מיוחדת שעליה סוכם במסגרת דיוני תקציב גדרה 2018 מעולם לא התכנסה לדון בנושא.

בתביעה הייצוגית, שהוגשה על ידי שניים מתושבי רעננה, נטען שהחיוב בוצע בניגוד לצו הארנונה של העירייה עצמה. בדיון המשפטי העירייה טענה לפרשנות אחרת ובית המשפט קיבל את טענת העותרים ופסק על הפסקת החיוב והחזר כנגד 10 שנות חיוב אסור לכ-6,800 בתי אב בעיר.

בית המשפט דחה, בין שאר הטענות את הטענה כי הפחתת שטחים מהותיים לחיוב בארנונה תביא לפגיעה קשה בתקציב העירייה ולפגיעה בתושבים שלא יקבלו שירות ברמה הראויה.

אלפי שקלים החזר לכל תושב

אחרי שהמדינה קבעה שחיוב האמור יכול בהחלט להוות משב רוח מרענן ומפיח תקווה בקרב תושבי גדרה העשויים לקבל החזר בעתיד גם כנגד חיובי הארנונה על שטחים מקורים דומים לאלו שיזכו בקרוב את תושבי רעננה באלפי ₪ החזרים.

סהר פינטו, יו”ר תנועת גדרתים: “אנחנו לומדים את פסק הדין שניתן להגנת תושבי רעננה. במהות, המקרה של החיוב הפסול ברעננה הוא בדיוק מה שקורה גם כאן בגדרה. חלק מהתושבים לא מודע אבל המועצה מחייבת את כולנו בתעריף מלא על כל סנטימטר בחצר הבית שיש מעליו קרניז או קירוי אחר. בפרגולות, הואילה המועצה להחזיר את כספנו רק אחרי שחוקק חוק מפורש בכנסת בנושא. אני מקווה שעל רקע פסיקת בית המשפט האחרונה, המועצה תשכיל להפסיק את חיוב היתר בעניין מידית.”

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

שינוי גודל גופנים