דף הבית > עסקים > 2 מיליון ₪ פיצוי למועצה המקומית

2 מיליון ₪ פיצוי למועצה המקומית

משרדי הפנים והאוצר סיכמו על היקף הפיצוי של הרשויות המקומיות כנגד פטור הארנונה לעסקים. גדרה תקבל כ-2 מיליון ₪, פיצוי מלא על היקף הפטור שיוענק לבעלי העסקים

משבר הקורונה הוא בעיקרו משבר כלכלי מהחריפים שידע המשק, כך בעולם, כך בכל המדינה וכך גם עבור מאות בעלי העסקים בגדרה אשר ניצבו בפני חנויות סגורות בחודשים האחרונים.

למרות שמתווה החזרה לשגרה מאפשר חזרתם של מרבית העסקים במושבה לפעילות סדירה החל מהיום, הממשלה אישרה לעסקים שנפגעו מהמשבר 3 חודשי פטור מארנונה.

0 השתתפות

למי שדאג לתקציבה של הרשות המקומית המתבסס, בין השאר, גם על תשלומי מיסי ארנונה אלו, יכול להירגע. הממשלה התחייבה בפני הרשויות לשפותן על הפטור שהעניקה לבעלי העסקים, הרשויות החזקות נדרשו לשאת בחלק מההוצאות ואילו הרשויות החלשות יותר יקבלו שיפוי מלא על הפטור. גדרה מתוכננת לשיפוי מלא.

בימים האחרונים התקבל במועצה נוסח ההסכם בין משרד האוצר למשרד הפנים בנושא ‘שיפוי הרשויות המקומיות בגין הנחות הארנונה לעסקים לאור משבר הקורונה’. מההסכם ניתן ללמוד על היקף הארנונה הנגבית מבתי העסק בגדרה.

100% החזר. מתוך ההסכם של משרד האוצר ומשרד הפנים באשר לשיפוי הרשויות המקומיות על הפטור מארנונה לעסקים

8 מיליון ש”ח ארנונה בשנה

בתי העסק בסיווגים בהם זכאים בעלי העסקים לפטור מתוכננים, כך על פי ההסכם, לתשלום של כ-8 מיליון ₪ ארנונה בשנה. בהתאמה הפטור מארנונה לאור משבר הקורונה מגיע לכמעט 2 מיליון ₪.

את המיליונים החסרים תקבל המועצה בשתי פעימות משני מקורות שונים אשר בסך הכל מכסים 100% מהפטור שנדרשת להעניק לבעלי העסקים.

האם פטור או הנחה פרוסה לכל השנה?

נותר למועצה להחליט, בימים הקרובים, האם תעניק את הפטור בצורת פטור גורף מחודשים מרץ, אפריל ומאי, או לחילופין תעניק הנחה בגובה 25% לאורך כל חודשי השנה.

בדוק גם...

ולהלן התוצאות

שבועיים בדיוק לבחירות – תוצאות המשאל בקרב הבוחרים בגדרה מתפרסמות לאורך השבוע האחרון הצבעתם, קוראי …

שינוי גודל גופנים