דף הבית > חינוך > 100 שנים לבית הספר פינס

100 שנים לבית הספר פינס

בית הספר השלים את חגיגות 100 השנים לייסוד בית הספר בכנס מחזורים מרגש בו חגגו התלמידים, סגל בית הספר יחד עם נציגות נרחבת מכלל מחזורי הבוגרים

המחזור שמסיים השנה את בית הספר הוא מחזור ק’ – המחזור ה 100 שמסיים את לימודיו במושבה בבית הספר פינס, אתמול בערב חגג בית הספר באירוע שיא את סיום אירועי ה-100.

בית הספר הנקרא על שם יחיאל מיכל פינס, מחלוצי הציונות הדתית ומגואלי האדמות של גדרה, הוא בית הספר הוותיק ביותר במושבה וכלל ותיקי היישוב עשו את שנותיהם הראשונות במערכת החינוך במסגרתו.

שורה ארוכה של חגיגות

בית הספר ציין את שנת ה 100 בשורה של פעילויות. בדצמבר האחרון העמיד בית הספר תערוכה “ישראלי בעין המצלמה”. במרץ יצאו כיתות ו’ לצעדה ברחבי גדרה ועברו דרך נקודות מפתח בהיסטוריה של המושבה בראשית דרכה. בחודש שעבר קיים בית הספר אירוע התרמה שבו תלמידי וצוות ביה”ס הצליחו לגייס ב-4 שעות בלבד סכום כסף מרשים שהועבר לסיוע והגשמת חלומותיהם של ילדים חולי סרטן.

צוות בית הספר עם המנהלת אקריש על במת החגיגות

אמש, בכנס המחזורים, התרגשו בוגרי בית הספר לפגוש את בני מחזורם ולהעלות זיכרונות מימים עברו גם בעזרת תערוכת הצילומים שנאספה מארכיונם של עשרות הבוגרים שנענו לקריאת בית הספר ושלחו לו תמונות מחזור מחויכות לתערוכה, תערוכה שרוכזה על ידי רענן שרמן, בוגר בית הספר אשר הגיע לכנס המחזורים מלווה בבתו ונכדו, בוגרי בית הספר גם הם.

ראש המועצה גמליאל בדברי ברכה לכנס המחזורים

בוגרי בית הספר אשר מחפשים מעט נוסטלגיה יכולים למצוא אותה בקבוצת הפייסבוק ‘פינס, עבר הווה עתיד” אשר נפתחה במהלך איתור החומרים לתערוכה.

כל ילד בפינס הוא ילד פלא

אורח הכבוד של חגיגות ה 100 הערב היה קובי אושרת, המלחין של השיר הישראלי היחיד שניצח באירוויזיון בירושלים – הללויה. ילדי שכבת א’ שרו יחד עם אושרת את השיר ‘ילד פלא’, שירו של יגאל בשן שהולחן על ידי אושרת וזכה במקום השלישי בפסטיבל שירי הילדים בשנת 1979.

קובי אושרת על במת הכנס

לעוד הרבה שנים יפות…

 

 

 

בדוק גם...

שינוי מסלול לקו 30

שינויים במסלול קו האוטובוס מס’ 30, הקו המשמש כחליפי לשאטל המושבה לתחנת רכבת יבנה החל …

שינוי גודל גופנים