דף הבית > קורונה > תקלה ב’מגן’

תקלה ב’מגן’

משרד הבריאות הודיעה על תקלה חלקית באפליקציית המגן, המודיעה בדחיפה על קרבה אפשרית עם חולי קורונה מאומתים

מאז עלתה לאוויר אפליקציית המגן לפני כשבוע כבר למעלה ממיליון ישראלים הורידו אותה ומקווים לקבל ממשרד הבריאות דרכה הודעות מדויקות ומיד עם התברר המצאותם בסמיכות לחולה קורונה מאומת.

לטובת הציבור או איסוף מידע על הציבור?

עם השקתה החלה ביקורת בקרב גופים וגורמים שונים אשר טוענים שהמדינה משווקת את האפליקציה בפרסום אינטסיבי לא רק כדי לשפר את ההגנה על בריאות הציבור אלא גם ‘על הדרך’ להשיג יותר מידע על תושבי המדינה אשר בעת משבר מורידים את האפליקציה ומנדבים את המידע מרצונם החופשי.

“תקלה חלקית” במגן

היום, לצד החששות לפרטיות, נוספו גם חששות לעדכניות הנתונים. משרד הבריאות הודיע על תקלה “חלקית” באפליקציה.

לשון הודעתו:

” איתרנו תקלה חלקית  ואנו מתקנים ברגעים אלה אפליקציית ״המגן״ מבית משרד הבריאות, המסייעת לציבור לזהות חשיפה אישית עם חולה קורונה.

האפליקציה הצליחה הודות לשיתוף הפעולה עם קהילות הקוד הפתוח.

האפליקציה שומרת את מסלולי המשתמשים על המכשיר, מקבלת בזמן אמת נתונים על מסלולים מאומתים של חולי קורונה, ומצליבה את המידע .

ביומיים האחרונים דווחנו על מספר הודעות שגויות. משרד הבריאות מתקן את התקלה בנתוני החשיפה הנובעת גם ממדיניות מרחיבה של האפליקציה לגבי קרבה פיזית. אנו עובדים סביב השעון לתקן ולשפר.

בינתיים, מומלץ להפעיל שיקול דעת ואם קיבלתם דיווח על מקום וזמן שלא הייתם בו, אתם יכולים ללחוץ על הכפתור ״טעות, לא הייתי שם״ ולהמשיך בחייכם – רק אנא כמה שפחות בחוץ, ובמרחק של שני מטר לפחות מאחרים.

תודה על האמון והסבלנות.”

אין תקלה במפה

המחפשים מידע מהימן על מקומות החשיפה לחולי קורונה באזורנו מוזמנים לבדוק במפת החשיפה לחולי קורונה במושבה המתעדכנת על ידי מערכת ‘גדרה היום’ באופן שוטף. מאז אתמול בלילה ונכון לרגעי פרסום כתבה זו – אין עדכונים.

המגן בתקלה. המפה מעודכנת. מפת ארועי החשיפה לקורונה במושבה

 

בדוק גם...

תפילה כחול לבן

תנועת אורי גדרה תקיים תפילת ערבית חגיגית בבית הכנסת שבתיכון רות בשכונת גולדה לכבוד יום …

שינוי גודל גופנים