דף הבית > קהילה > תפור על גדרה

תפור על גדרה

פרויקט קסום מלא בנתינה ואהבה התקיים “במרכז התעסוקתי הרב נכותי” בגדרה ביום שישי האחרון

שבוע חלף מאז תצוגת האופנה במרכז התעסוקתי הרב נכותי בגדרה וההתרגשות עדיין ניכרת בקרב דוגמני המסלול, מעצבי הבגדים וכל צוות ההפקה.

תצוגת האופנה התקיימה כארוע השיא של פרויקט “תפור עלייך” בשיתוף פעולה של המרכז התעסוקתי הרב נכותי בגדרה בניהולה של תמר גדז’ לבין ביה”ס “סודות האופנה” בניהולה של קרן בן בסט.

שטיח אדום

על השטיח האדום צעדו בהתרגשות מקבלי השירות במרכז יחד עם המעצבות בבגד שנתפר למידותיהם ורצונם. אפילו את המוזיקה תפרו לבקשתם וצלילי שיר המספר את מסלול חייהם נוגן ברקע על ידי התקליטן עידן ברוך.

הדוגמניות על המסלול

הפרויקט החל לפני חודשירם רבים מחלום של מנהלת המרכז, הגב’ תמר גדז’ שפנתה לקרן ומשם הכל היסטוריה.

כאן בגדרה כבר 36 שנים

המרכז הרב נכותי גדרה המפעל המוגן של האגודה למען העיוור נועד לתת מענה תעסוקתי חברתי וכלכלי לאנשים בעלי מוגבלויות שונות אשר אינם יכולים להיקלט בשוק העבודה החופשי. המרכז פועל בגדרה מאז 1983 ומקנה הרגלי עבודה, בונה תכנית שיקום אישית שמממשת את הפוטנציאל של כל אחת ואחד ועוזרת להם להשתלב בשוק העבודה החופשית.

למרכז פרויקטים ייחודיים ומחוללי שינוי הכוללים הרצאות מותאמות, חוגי העשרה, טיולים ופעילויות מגוונות בשיתוף הקהילה. במרכז צוות קשוב הכולל עובדת סוציאלית, מדריכים ומתנדבים.

המרכז מתבסס על פעילות התנדבותית של התושבים וגם על פעילות התנדבותית חד פעמית כגון שיפוץ המרכז שבוצע לפני מספר חודשים על ידי חיילי גבעתי.

‘תפור עליה’

תצוגת האופנה הינה נקודת שיא המציינת את הדרך בה צועדים מקבלי השירות. כפי שתוכנית השיקום האישית נתפרת עבורם, יחד עם עו”ס המרכז ומדריכת השיקום חגית מנצור, כך גם נתפר הבגד עמו צעדו, בגד שהבליט את הייחודיות והאני הפנימי של כל אחד ואחת, בגד שהיה ‘תפור עליה’.

את תצוגת האופנה הנחתה בחן, אמפתיה ואהבה גב’ רעות כהן עו”ס המרכז. מאחורי הקלעים עבדו הספרית יהודית קנפו והמאפרות רוית צברי, עמית צופין וסימה ניסים דגן ששפכו אבק כוכבים נוסף על מקבלי השירות.

בואו להתנדב

לתצוגה הגיעו כ 120 איש: חברים, משפחה, וחברי קהילת גדרה ויישוביי הסביבה. הקהל ומקבלי השירות יצאו נרגשים ונלהבים, עין אחת לא נשארה יבשה לנוכח רגעי התהילה שחוו מקבלי השירות שהפכו לכוכבים של ממש במסלול.

המרכז פתוח בין השעות 07:30-14:30 ותמיד ישמח לקלוט מתנדבים נוספים.

לפרטים ניתן ליצור קשר- 054-6418837 תמר agudagd@gmail.com

סופשבוע טוב וחג שמח גדרה

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים