דף הבית > חינוך > תיכון רות
תיכון רות שלב ב בבנייה

תיכון רות

בית הספר התיכון החדש במזרח גדרה בחר בשם חדש

אמרו מעתה תיכון רות.

בית הספר התיכון החדש שנפתח לאחרונה במזרח גדרה החליט על שמו. לאחר תהליך בית ספרי שכלל את קהילת התלמידים, ההורים והמורים, נבחר שמו של התיכון החדש – תיכון רות, על שם השופטת היהודיה אמריקנית רות גינסבורג.

רות בֵּיידֶר גינסבורג, אשר נפטרה בספטמבר האחרון בגיל 87, הייתה משפטנית יהודייה-אמריקאית, שכיהנה כשופטת בית המשפט העליון של ארצות הברית השנייה אי פעם. לפני מינויה, ע”י הנשיא קלינטון בשנת 1993, לבית המשפט העליון, כיהנה גינסבורג כפרופסורית באוניברסיטת קולומביה, הייתה ממייסדות פרויקט הנשים של האיגוד האמריקאי לחירויות אזרחיות, שימשה כעורכת דין במספר תיקים שהגיעו לבית המשפט העליון וכיהנה כשופטת בבית המשפט הפדרלי לערעורים במחוז קולומביה.

ביידר מקבלת את כתב המינוי מידי הנשיא קלינטון (יוני 96)

אג’נדה ברורה לקידום מעמד האישה

ביידר היתה ידועה גם בזכות קידום מעמד האישה שהובילה בעצמה ובפסקי הדין שלה. אחד המפורסמים שבהם הוא פסק הדין בתיק של ארצות הברית נגד וירג’יניה בו הורתה על ביטול מדיניות כניסה “לגברים בלבד” שנהגה המכללה הצבאית הממלכתית של מדינת וירג’יניה.

קביעת שם בית הספר על שמה של ביידר עולה בקנה אחד עם מורשתה ועם קביעת שם השכונה, שכונת גולדה מאיר, ושם הרחובות ברחבי השכונה על שמות נשות ציבור בולטות בציבוריות היהודית/ישראלית.

כבר לא תיכון חדש, תיכון רות

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

קירשנר מדבר

הרשות להעלאת מחירי הירקות והפירות

כתבת חדשות 13 חושפת את הכוחות שמאחורי המאבק המשפטי לסגירת משק קירשנר אמש שודרה כתבת …

שינוי גודל גופנים