דף הבית > חינוך > תיכון נבון

תיכון נבון

חשיפה: מה יהיה שמו של התיכון החדש במזרח גדרה, מתי יפתח והיכן צפוי להבנות

3 בתי ספר תיכונים ואולפנת בנות אחת פועלים בגדרה עד היום. החל מהשנה הבאה מתכננים במועצה להוסיף בית ספר תיכון צומח נוסף.

למרות שעד לפתיחת הרישום לשנת הלימודים הקרובה נותרו ימים בודדים, עדיין לא התקבלו האישורים הדרושים על מנת לפתוח את בית הספר האמור בזמן המתוכנן בתחילת שנת תשפ”א.

תיכון נבון

התשתיות עוד בשלב ראשוני אבל שם לתיכון כבר נבחר.

התיכון, אשר כונה בפי המתכננים עד כה תיכון ארז צפוי להיקרא התיכון ע”ש נשיא המדינה החמישי יצחק נבון. בשבוע שעבר אישרה מליאת המועצה את החלטת ועדת השמות אשר החליטה להנציח את שמו של נשיא המדינה החמישי בשם התיכון הבא.

נבון אשר בתפקידו הציבורי הבכיר ביותר כיהן כנשיא המדינה בין השנים 1978 ועד 1983, הספיק לכהן גם בתפקיד שר החינוך לפני פרישתו מהחיים הפוליטיים והיה גם דיפלומט, סופר ומחזאי.

במהלך חייו הפוליטיים פעל רבות לצידה של גולדה מאיר במסגרת מפלגת המערך לאחדות פועלי ארץ ישראל. על שמה של גולדה תקרא השכונה שאת ילדיו ישרת בית הספר נבון.

אחד מתפקידיו המשמעותיים שמילא נבון הרבה לפני תקופת נשיאותו היה האחריות על מבצע ביעור הבערות שיצא לדרך בשנת 1964. במסגרת המבצע איתרה המדינה יותר מרבע מיליון אנאלפביתים בוגרים ומיקדה פעילות חינוך והכשרה בשיתוף עם מערך המורות-חיילות בצה”ל.

תוצאת תמונה עבור יצחק נבון

הוביל את התכנית הלאומית לביעור הבערות. הנשיא הראשון ושר החינוך יצחק נבון

3 מבנים, 4 שכבות

בתיכון בשלב ראשון צפויים להיות 3 מבנים. מבנה מנהלה, מבנה כיתות ומבנה מעבדות. בית הספר צפוי להתפתח כבית ספר צומח כאשר בשלב ראשון יפתחו בו שכבות ז’,ח’,ט’ וי’ בלבד. התיכון יפתח באופן מלא רק בהשלמת 5 שלבי הבנייה השונים שבמהלכם ייבנו כלל המבנים המתוכננים (ראו תרשים בהמשך).

בהתאם לתפיסת משרד החינוך לייחודיות בית ספרית, בית הספר צפוי לכלול מספר מגמות שלא קיימות בבתי הספר הותיקים יותר במושבה.

האם יפתח בשנת תשפ”א כמתוכנן? השילוט במתחם הבנייה של בית הספר

קריית חינוך רחבה

בהתאם לציפיות לכמות גדולה של משפחות צעירות וילדים רבים הצפויים לאכלס את בנייני מזרח גדרה בשכונת גולדה וסביבותיה, תכנית האב של השכונה כוללת קריית חינוך רחבה.

בית הספר הראשון שכבר נפתח במתחם אשר עוטף את הספורטק מדרום ומצפון הוא בית הספר של תנועת חב”ד – שלהבות. לצידו צפוי להבנות בית ספר לחינוך מיוחד – בית הספר ניצנים. לצידם, בין בית הספר שלהבות למתחם הספורטק צפוי להבנות בעתיד בית ספר יסודי נוסף  אשר יחד עם בית הספר גוונים הנמצא בצידו השני של רחוב הארז משלים לא פחות מ-3 בתי ספר יסודיים במתחם.

תיכון נבון הולך ונבנה בחלקו הצפוני של אותו המתחם וישלים בסך הכל 4 בתי ספר שונים שיפעלו במקום לשירות תושבי השכונה.


בדוק גם...

אירוע חשיפה נוסף בגדרה

מפת הקורונה של המושבה ממשיכה להתעדכן, שוב אירוע חשיפה בחנות אירוע חשיפה נוסף לנגיף הקורונה …

שינוי גודל גופנים