דף הבית > חינוך > תיאוריה? קלללל

תיאוריה? קלללל

ניקיטה טימופייב ואלחנן מולא, שני תלמידים צעירים מכפר הנוער כנות הצמוד לגדרה, ראו את חבריהם מתקשים בלימודי התיאוריה והחליטו לקחת יוזמה: הם פיתחו קורס אונליין ייחודי בן 40 שיעורים, שמאפשר להגיע מוכנים לבחינה ולעבור אותה. “לא צריך לפחד מהבחינה, אפשר לעבור אותה בקלות”, אומרים השניים

צמד נערים מכפר הנוער כנות פיתחו בהצלחה אפליקציית תיאוריה להכנה למבחן התיאוריה בנהיגה.

עכבר המושבה באנר

שלב התיאוריה בלימודי הנהיגה נחשב לאחד הקשים עבור הלומדים. “זה כמו בגרות במתמטיקה!”, נוהגים להגיד בנות ובני הנוער שנדרשים לעבור את הבחינה העיונית לפני שיעברו לשלב המעשי של הלימודים: נהיגה ברכב. בדיוק בגלל זה יצרו שני יזמים צעירים מכפר הנוער כנות, אלחנן מולא וניקיטה טימופייב, קורס דיגיטלי ייחודי שמאפשר לבני נוער למוד לתיאוריה בשפה פשוטה ובשיטה קלה ובעיקר יעילה, שמגדילה משמעותית את הסיכויים לעבור את הבחינה האימתנית. “הסוד של השיטה שלנו הוא הסברים פשוטים שמאפשר לזכור הכל”, מסביר מולא.

40 שיעורים מצולמים

 את הרעיון לפיתוח קורס דיגיטלי ללימודי תיאוריה הגו טימופייב ומולא בשנה שעברה, בעיצומה של שנת הלימודים. שניהם חובבי נהיגה גדולים, ומעידים על עצמם שכבר מהיותם נערים צעירים חיכו לגיל בו יוכלו ללמוד לתיאוריה ולהתחיל ללמוד לימודים מעשיים בנהיגה. שניהם עברו את בחינת התיאוריה הראשונה שלהם. הם ראו את חבריהם ללימודים מתקשים במבחני התיאוריה והגיעו למסקנה שזה לא חייב להיות ככה: במשך שבועות ארוכים הם הכינו את תכנית הקורס שלהם, כתבו טקסטים, התייעצו עם מומחים ולבסוף, צילמו 40 שיעורים דיגיטליים בהם הם מעניקים ידע וכלים לקראת התיאוריה. לפני שלושה חודשים הקורס עלה לרשת האינטרנט, ומאז נהנו ממנו רבים מחבריהם, וגם בני ובנות נוער בכל רחבי הארץ.

 קורס נגיש לכולם

“הסרטונים קצרים, עד 5 דק’ כל אחד, ומאפשרים לצופים ללמוד לא רק ידע אלא גם דרך לזכור את הידע הזה, וזה מה שמאפשר להם להצליח במבחן ולעבור בדרך כלל תיאוריה ראשונה”, אומר ניקיטה טימופייב. “אחרי שעברנו שנינו את התיאוריה ואת הטסט, החברים באו ושאלו אותנו איך עשינו את זה”, נזכר אלחנן מולא. “אז עזרנו לחלק מהחברים ללמוד, ובסוף עלה לנו רעיון לפתח קורס דיגיטלי שיהיה נגיש לכולם וכולם יוכלו להיעזר בו כדי להצליח”.

תיאורה. קללל. ניקיטה ואלחנן

 הצוות החינוכי מתגייס

למשימה התגייסו גם הצוות החינוכי של כפר נוער כנות, שעזרו לשניים לקדם ולפתח את הרעיון עד לשלב היישומי. “הקורס נותן את הכלים הדרושים בגובה העיניים, מסיר את החשש מפני הבחינה ומייצר ביטחון עצמי שאפשר לעבור אותה דיי בקלות”, מסבירים אלחנן וניקיטה. גולת הכותרת של הקורס היא המחיר הנמוך במיוחד שלו: במקום מאות ואף אלפי שקלים שגובות חברות עבור קורסים דומים, עלות הקורס שהם פיתחו עומד על 150 ש”ח בלבד. “אין שום הצדקה למחירים שגובים היום בשוק. אנחנו רוצים לאפשר לכל אחד לקנות את הקורס במחיר שווה לכל נפש ולעבור בעזרתו את בחינת התיאוריה”, מסכמים השניים.

 להשיג כל דבר שירצו

מנהלת בית הספר בכפר נוער כנות, זהבית רותם, סיפרה כי שני התלמידים בעלי היוזמה הגיעו ללמוד בכפר בכיתה ז’, “ומיד זיהינו כמה הם משקיעים בלימודיהם ובתחומים החברתיים, תוך התנדבות ותרומה לקהילה”. רותם מציינת כי בכפר מעודדים יזמות חדשנית ופורצת דרך, מתוך מטרה לאפשר לתלמידים פיתוח עצמי. “נמשיך לתמוך ולסייע לתלמידנו להשיג כל דבר שרק ירצו”, סיכמה.

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

לא מתוחזקת

על רקע התרבות תלונות התושבים על ברזיות לא מתוחזקות בכל רחבי המושבה יצאנו לבדוק אחת …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים