דף הבית > קורונה > תחלואה סמויה בגדרה

תחלואה סמויה בגדרה

מכון ויצמן מתריע – תחלואה סמויה בשיעור גבוה בגדרה

על פי מודל שפיתח מכון ויצמן על מנת לאתר את מוקדי התחלואה על בסיס נתוני עומק המבוססים על מספר המקרים של חולים במצב בינוני וקשה – מספר החולים בפועל בגדרה גבוה ממספר החולים המדווחים ביישוב.

נתוני התחלואה במדינה כולה במגמת ירידה מתמדת בימים האחרונים. כך במדינה כולה, כך גם בגדרה.

עם זאת, על פי מכון ויצמן כי במספר מוקדים במדינה מדדי התחלואה לא חושפים את מצב התחלואה האמיתי. על פי מודל המתפרסם היום ואשר פותח במכון ויצמן למדע ברחובות, זוהו שבעה יישובים בהם התחלואה ככל הנראה גבוהה מהמשתקף בנתונים של הנדבקים המזוהים. בין היישובים – גם גדרה.

המודל קובע כי נכון להיום, היא קיימת בערים וביישובים הבאים: נהריה, זרזיר, גדרה, אשקלון, יבנה, מעלה אדומים ושדרות, זאת למרות שחלקם, כולל גדרה, מוגדרים כערים ירוקות על פי מודל הרמזור.

9 חולים במצב קשה ובינוני

את ההערכה זו ביססו במכון על מספר החולים במצב קשה ובינוני שעומד על 9 תושבים ודיירי מוסדות בגדרה, מספר גבוה ביותר מפי שניים מהמספר הצפוי על פי מצב התחלואה כולל ביישוב.

מכון ויצמן פיתח מודל התרעה לאיתור יישובים בהם ישנה התפרצות קורונה שאינה ידועה לנו, זאת באמצעות זיהוי מספר מאושפזים גבוה משמעותית מזה שאמור היה להיות לפי קבוצות גיל שנמצאו ביישוב.

פתוח עד 20:00.מתחם בדיקות הקורונה לאיתור התחלואה ביישוב פתוח במתחם רימונים עד השעה 20:00

מתחם הבדיקות לאיתור תחלואה סמויה

בתוך כך, נפתח היום המתחם לבדיקות קורונה בבית הספר רימונים שפתוח לכל תושבי גדרה ללא כל הפנייה. במיוחד לקראת החזרה לספסל הלימודים חשוב כי כל תלמיד וכל אנשי הצוות החינוכי ייבדקו על מנת לחשוף את התחלואה הסמויה הקיימת ביישוב ולמנוע את קטיעת תהלי החזרה לשגרה.

האם בתי האבות בגדרה מטעים את המודל?

לא ידוע האם המודל מתחשב בריכוזי בתי אבות ומרכזים גריאטרים הקיימים ביישובים השונים וקיימים בגדרה במספר גבוה יחסית. נכון להיום כמחצית ממדווחים כחולים פעילים הם דיירי המוסדות השונים ברחבי המושבה.

המתחם בית הספר רימונים פתוח במתכונת דרייב אין עד לשעה 20:00.

 

בדוק גם...

שומר החומות גדרה

גדרה תחת אש

מטחים אינטנסיביים המשיכו גם הלילה לעבר כל יישובי הדרום, שניים מהמטחים כללו רקטות גם לעבר …

שינוי גודל גופנים