דף הבית > קורונה > תו ירוק למחוסני מנה שלישית בלבד
תו ירוק

תו ירוק למחוסני מנה שלישית בלבד

שינוי המדיניות מתבקש נוכח הנתונים על ההבדל באפקטיביות בין מחוסני שתי מנות לבין המחוסנים במנה השלישית

תו ירוק למחוסני מנה שלישית בלבד? על רקע ההיקפים הגדולים מאוד של התחסנות במנה השלישית בכל יום והגעה ל 1.7 מיליון מחוסנים נכון להבוקר, צפויה הממשלה לאשר בקרוב חיסון במנה השלישית לכל הגילים ולשקול ברצינות שינוי מדיניות התו הירוק לתו שיאפשר כניסה למקומות התקהלות רק למחוסנים במנה השלישית.

שינוי מדיניות זה יבטא את מה שהמחקרים מראים כבר מזה מספר שבועות ארוך. אפקטיביות החיסון במנות הראשונות דעך עם הזמן ועם הואריאנטים החדשים שהתפתחו מאז שניתן. למעשה למי שחוסן בשתי מנות בלבד נכון להתייחס כשחוק חיסון ולא כמחוסן מלא.

התו הירוק חייב להשתנות

במקביל נחשפים המספרים לגבי אפקטיביות החיסון השלישי המראים באופן מובהק שיעורי תחלואה קשה מזעריים למי שחוסן במנת הבוסטר.

עם זאת תקנות התו הירוק נכון להיום מתעלמות מאפקט השחיקה של המנות הראשונות וכל מי שחוסן בשתי מנות בלבד רשאי לקבל תו ירוק בדיוק כמו מי שהתחסן בשלישית. כך למשל ייכנסו הערב עשרות רבות של אנשים לאולם אודיטוריום רמון למופע של שמעון בוסקילה. בינהם גם שחוקי חיסון רבים ולא רק מחוסני בוסטר אפקטיביים וכאלו שנבדקו לקורונה ביממה האחרונה ויצאו שליליים.

התחלואה עולה

בתוך כך מתעדכנים נתוני התחלואה בגדרה גם הבוקר ומספר החולים הפעילים עלה ל 382 כאשר ציון הרמזור עלה ל8.2, הציון הגבוה ביותר של המושבה לאורך הגל הרביעי.

שיעור התחסנות גבוה במנת הבוסטר בגדרה

במקביל מבצע החיסונים במנת הבוסטר לבני ה-30 פלוס ממשיך. נתוני החיסון משבועות החיסכון השלישי הראשונים נחשפו הבוקר כאן אצלנו ומראים שיעורי התחסנות מעל הממוצע הארצי בגדרה.

התחסנות במנה השלישית לפי גיל

היקף המתחסנים במנה השלישית בגדרה עד ליום שלישי השבוע (נתוני משרד הבריאות)

לכו להתחסן

זכויות יוצרים
גדרה היום עיתונות חופשית

בדוק גם...

שוק האיכרים

שוק האיכרים

ביום שישי הקרוב – שוק איכרים ביער המאכל שוק האיכרים. ביום שישי הקרוב, יפתח שוק …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

שינוי גודל גופנים