דף הבית > חי מהשטח > של מי הקרדיט הזה?

של מי הקרדיט הזה?

רובד נוסף בשיטת הפעולה נחשף

בימים האחרונים נערך אירוע חניכה לפארק השעשועים ומגרשי הספורט במזרח גדרה. מי שכבר במקום יודע להעיד כי הפארק רחב ידיים, מתקדם ומרשים בהחלט. באירוע השקיעה המועצה ממיטב כספנו, 300 אלף ₪ עבור ההפקה שכללה דוכני מזון משובח ואירוח של 3 אמנים ובראשם זמרת השנה עדן בן זקן.

האירוע סוכם בהצלחה רבה ומשתתפיו העידו כי התחושה באירוע היתה דומה לחגיגות יום העצמאות השנתיות.

ההשקעה של סכום כה משמעותי בבידור לקהל הרחב בערב יחיד בעוד המועצה מצהירה על גירעונות ענק ומעלה ארנונה באופן חד כדי לצמצם את הגירעון חושפת למעשה את המטרה המרכזית של ההפקה המושקעת.

המאמץ שלך, הקרדיט שלי

מסתבר שהמאמץ הניכר להראות שהמועצה היא שחנכה את הפארק הוא חלק משיטה רחבה הרבה יותר. מהלך פשוט של גריפת קרדיט ציבורי על עבודתם של אחרים.

הקמת הפארק תוכננה ובוצעה על ידי משרד השיכון במסגרת הקמת שכונה נוספת של פרויקט ‘מחיר למשתכן’, שכונה שתקרא בגדרה שכונת ‘גולדה מאיר’. מועצת גדרה לא השקיעה בפארק מכספה כלל ואפילו לא הצליחה להשפיע על מועד פתיחתו. הפארק היה נבנה ונפתח ב 24/7 השנה בלי כל קשר למי מכהן בתפקיד כלשהו במועצת גדרה.

 מאמץ לגריפת קרדיט בהיקף 300 אלף ש”ח

עדות לכך ניתן לראות בשני ניסיונותיו של ראש המועצה לחנוך את הפארק בעיתוי הנוח לו, בשניהם לא צלח. לפני כשנה וחצי, בעיצומה של שנת הבחירות ולקראת סיום הבנייה הבטיח שהפארק יפתח באוגוסט 2018. למרות זאת ולמרות שבניית הפארק הושלמה לפני חודשים ארוכים, החליט מי שהחליט לעכב את פתיחתו עד לקיץ 2019.

הפארק החל בבנייה והושלם במקביל להמשך המתנתם של תושבי שכונת שפירא לגן צנוע בהרבה שהמועצה החליטה על בנייתו אך טרם התפנתה להניח לו את אבן הפינה.

בשבועות האחרונים, אחרי שהפקת אירוע החניכה נקבע ל 24 ביולי, במועד פתיחת הפארק על ידי משרד הבינוי והשיכון, דחה ראש המועצה את ההפקה המושקעת ל 12 באוגוסט על מנת שלא לחגוג בזמן ‘בין המצרים’ אך פתיחת הפארק נותרה ב 24/7 ולא בצמוד לאירוע החניכה.

כל שנותר לראש המועצה לעשות ביום פתיחת הפארק היה להצטלם ליד שער הפארק ולבשר על פתיחתו לתושבים, לנסות לתחזק בכך את טענתו ליכולתו להביא תקציבים מבחוץ ולקוות שגם הפעם התושבים יניחו שהפארק המושקע והמתקדם הוא הישג של ראש המועצה.

זה מקרה או זו שיטה? גן השעשועים (“הספורטק”) שנחנך במזרח המושבה

זה מקרה או זו שיטה?

אירוע פארק השעשועים הוא רק האחרון שבו הופעלה השיטה אבל אינו חריג כלל בדרך הפעולה של ראש המועצה. שורה ארוכה של ספורטאים, חיילים מצטיינים וילדים, תושבי גדרה, נקראים כדרך קבע לצילום קבלת תעודת הערכה במשרדו על כל הישג. זאת למרות שהתמיכה של המועצה בענפי הספורט השונים היא כה נמוכה או בלתי קיימת עד שחלק ניכר מתושבי גדרה המצטיינים בענפי הספורט השונים נאלצים להתאמן במועדונים הנתמכים על ידי יישובים אחרים.

גם ביוזמות המועצה היוצאות לפועל על בסיס יוזמות ותוכניות שמגישות סיעות האופוזיציה לא תמצאו כל קרדיט לחברי המועצה או יריבים פוליטיים אחרים שבזכותם מתקדמת המושבה. על פי השיטה הקרדיט תמיד נשמר למועצה עצמה ולבכיריה.

דוגמא זכורה נוספת היא יוזמת השאטל לחיילים שהחל לפעול השנה. היוזמה לשירות עלתה לראשונה על ידי תושבת גדרה ששירתה בדרום הארץ ועלתה על שולחן המועצה על ידי סיעת האופוזיציה אשר נאבקה לאישור השירות כנגד התנגדותו של ראש המועצה. עם תחילת הקדנציה הנוכחית פורסם השירות החדש כהישג של חברי הקואליציה ללא כל אזכור ליוזמיו המקוריים.

לא ברור עד כמה מצליחה השיטה לעצב את התודעה של התושבים לגבי מי עומד מאחורי ההתקדמות של המושבה אך ברור שגם היום, יותר מ-4 שנים לפני הבחירות הבאות, עסוקים במועצה בניסיונות לגרוף קרדיט של אחרים על מנת לנסות ולהעצים את תפיסת התושבים לגבי תרומתה של מועצת גדרה לפיתוחה של המושבה.

לכתבות הקודמות בסדרה:

טשטוש החלטות

משל הקומה השלישית

זה לא De Ja Vu

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

בית החולים קפלן

עליה במאושפזי הקורונה

בבית החולים קפלן מודאגים מהעלייה העקבית בהיקף חולי הקורונה המאושפזים במחלקה הייעודית מאושפזי קורונה בקפלן …

שינוי גודל גופנים