דף הבית > חינוך > שלושה, ארבעה או חמישה

שלושה, ארבעה או חמישה

ביום ראשון יחזרו ילדי כיתות א’ וב’ בגדרה ללימודים. אף אחד עוד לא יודע לכמה ימי לימוד בשבוע

הגל השני מאחורינו וילדי בית הספר כבר משתוקקים לחזור לכיתה ולחצר בית הספר.

ביום ראשון השבוע החליט קבינט הקורונה כי לידי כיתות א’ וב’ יחזרו ללימודים ל-3 ימי בשבוע בשתי קפסולות לכל כיתה.

שלושה, ארבעה או חמישה ימים?

למרות שמנהלות בתי הספר החלו להתארגן בהתאמה, הבהיר ביום שני בערב שר החינוך כי ההחלטה מגדירה רק את הסף המינימלי וכי היקף הלימודים בכל רשות מקומית ובכל בית ספר ייקבע על ידי הרשות המקומית ומנהלי בתי הספר.

“הקבינט החליט שכיתות ג’-ד’ יחזרו ללימודים במתווה של קפסולות, שכיתות א’-ב’ ילמדו במתכונת של חצאי שבועות והנחה אותי, שר החינוך, למצוא את המתווה האופטימלי ולפעול בהתאם”, אמר שר החינוך, “לכן, יחד עם ראשי הערים ומנהלי בתי הספר, נפתח את הלימודים לכיתות א’-ב’ ליותר משלושה ימים – ובחלקים ניכרים של הארץ זה יהיה ארבעה ימים, יש מקומות שיהיו גם חמישה ימים”.

אף אחד לא רוצה להסתפק במינימום. מתווה כיתות ה’ ו’ בתחילת ספטמבר

75% ילמדו 5 ימים בשבוע

הבוקר הבהיר חיים ביבס, יו”ר השלטון המקומי, כי להערכתו כ-75% מהרשויות יצליחו להחזיר את כיתות א’ וב’ ללמידה רציפה חמשה ימים בשבוע. עדיין לא ברור אם גדרה תהיה אחת מהן.

לא מסתפקים במינימום

בפעם הקודמת שהוחלט על מתווה דיפרנציאלי שהיה מותנה בהיקף הכיתות בכל בית ספר עורר המתווה ביקורת רבה בקרב ההורים של הילדים שזכו למתווה מצומצם ביחס לילדים בבתי ספר אחרים במושבה שבה הצליחו להתארגן באופן מרווח יותר ולאפשר לילדי כיתות ה’ ו’ יותר ימים בשבוע.

הפעם, נוכח הקביעה כי כיתות ה’ וו’ נשארים לפי שעה בלימודים מרחוק, אין מצוקת כיתות ומה שיקבע את היקף ימי הלימוד לשכבות הלימוד השונות צפוי להיות בעיקר היכולת של בתי הספר והרשות המקומית לאייש את הכיתות במספיק מורות ומורים.

נמשיך לעקוב,

בדוק גם...

שומר החומות גדרה

גדרה תחת אש

מטחים אינטנסיביים המשיכו גם הלילה לעבר כל יישובי הדרום, שניים מהמטחים כללו רקטות גם לעבר …

שינוי גודל גופנים