דף הבית > חי מהשטח > שומרים על גדרה – נלחמים על המושבה!

שומרים על גדרה – נלחמים על המושבה!

בימים אלה פורסמה תכנית מתאר חדשה לגדרה, הכוללת בניית מגדלים של 9 קומות בלב המושבה, הגדלה של כ-30% בקירוב את הצפיפות ביישוב, כל זאת ללא מתן פתרונות תחבורה נאותים. סיעת הגדרתים בראשות סהר פינטו יוצאת לקרב על המושבה, וקוראת לכלל התושבים בגדרה להצטרף למאבק, ולחתום על התנגדות שתוגש לוועדה המחוזית.

בימים האחרונים פורסמה תכנית המתאר החדשה לגדרה, אשר תקבע את האופי התכנוני וצביון המושבה לעשרות השנים הבאות. מדובר על מהלך מבורך באופן כללי, שכן תכנית המתאר הקודמת שאושרה לפני למעלה משלושים שנים לא מתאימה להתפתחות בפועל של היישוב.

יחד עם זאת, בתכנית המתאר החדשה ישנם מספר מרכיבים אשר צפויים לפגוע קשות באופייה וצביונה הייחודי של המושבה; הקמת מספר מתחמי מגדלים בני תשע קומות בכל רחבי היישוב, הגדלת הצפיפות (מספר תושבים לקמ”ר) בכ-30%, ואי מתן מענה תחבורתי הולם.

בהתנגדות מבקש עוה”ד סהר פינטו מהוועדה לבטל את התכנון למגדלים בני תשע קומות ולהגביל את הבניה לגובה במושבה לשש קומות, לתקן את התכנית כך שתהיה כניסה ויציאה ישירות מציר בגין לכביש 7, וכן לקבוע כי הצפיפות המתכוננת לא תגדל ביותר מ-15% ביחס למצב הקיים.

עוה”ד סהר פינטו, יו”ר הגדרתים ומוביל המאבק הציבורי בנושא: “גדרה נוסדה והתפתחה כמושבת ביל”ויים יחידה במינה. התושבים שבחרו לגור בגדרה חיפשו ומצאו יישוב בעל מרקם קהילתי ייחודי, וצביון של מושבה המאופיינת בבניה נמוכה, צפיפות קטנה, ונגישות מהירה לצירי תנועה מרכזיים באזור. אם תאושר התכנית המוצעת ללא שינויים, משמעות הדבר הינה פגיעה קשה בצביונה של המושבה ובתושביה. אנחנו נעשה כל שיידרש כדי לשמור על גדרה כמושבה, וקוראים לכל תושב שאכפת לו מגדרה, להצטרף למאבק על ידי חתימה על עצומה שתצורף להתנגדות לוועדה המחוזית לתכנון ובניה”.

על פי החוק עומדים לתושבי גדרה וכל מי שמבקש להתנגד לתכנית 60 ימים להגשת ההתנגדות. ככל שיותר תושבים יצטרפו להתנגדות, כך יש סיכוי גדול יותר למנוע את אישורה במתווה הנוכחי, ולהכניס בה שינויים שיאפשרו את התפתחות המושבה, לצד שמירה על צביונה הייחודי.

עיקר סעיפי ההתנגדות :

  • התנגדות למגדלים בני תשע קומות: תכנית ישנה – בניה עד ארבע קומות לעומת בניה עד תשע קומות בתכנית החדשה.
  • הוספת כניסה ליישוב בין ציר שד’ מנחם בגין וכביש 7: אין יציאה לכביש 7 בתכנית הישנה ובתכנית החדשה.
  • התנגדות להגדלת הצפיפות ביישוב בכ-30%: תכנית ישנה – 4,000 תושבים לקמ”ר לעומת 5,100 תושבים לקמ”ר בתכנית החדשה.

תושבים ההמעוניינים בהגשת התנגדות יכולים להצטרף בחתימתם להתנגדות שהוגשה, לחץ כאן.

בדוק גם...

הפגנה סוערת נגד התקשורת

עשרות מפגיני ימין, ובינהם גם תושבי גדרה, הפגינו נגד העיתונאים אמנון אברמוביץ׳ ועודד בן עמי …

שינוי גודל גופנים