דף הבית > פוליטיקה > שביתה כללית בגדרה?

שביתה כללית בגדרה?

בישיבת המרכז לשלטון מקומי הוחלט על שביתת מחאה כנגד חוסר תפקוד משרדי הממשלה

המצב הפוליטי הסבוך נמשך תקופה ארוכה, הכי ארוכה שזכורה במדינת ישראל. למצב השלכות רבות ואחת מהן היא חוסר התפקוד של משרדי הממשלה בכל הקשור להעברת תקציבים הדרושים לתפקוד הרשויות המקומיות.

ביום חמישי האחרון התכנסו עשרות ראשי רשויות בראשות יו”ר המרכז לשלטון מקומי, חיים ביבס, בתל אביב. ראשי הרשויות קבעו שאם לא ייפתר המצב עד ליום רביעי הקרוב (6.11.19) הרשויות המקומיות יחלו בשביתה ביום חמישי, ה 7/11.

ראשי הרשויות מצביעים על שורה ארוכה של שירותים העומדים בסיכון בשל העיכובים בהעברת התקציבים מהממשלה: בינוי מוסדות חינוך, תכנית חוג לכל ילד, מענקי איזון לרשויות מוחלשות, תכנית למיגון הצפון, ועוד.

בגדרה לא ידוע על שירותים ספציפיים העומדים בסיכון בשל חוסר תפקוד משרדי הממשלה. עם זאת ממתינים במועצה המקומית לאישורו המתמהמה של שר הפנים להעלאת הארנונה החריגה עליה החליטה המועצה לפני חודשים מספר ואשר אמורה להיכנס לתוקף בינואר הקרוב. לא ידוע האם שר הפנים של ממשלת המעבר מוסמך לקבל את ההחלטה והאם יסכים לאשר העלאת מיסים בתקופה כה רגישה העלולה להתפתח לתקופת קמפיין בחירות שלישי.

בעקבות ישיבת ההנהלה פנה ביבס במכתב לראש הממשלה, שר הפנים ושר האוצר ועדכן אותם בדבר הדרישות המרכזיות לשירותים החיוניים לתושבים. באם לא יענו דרישות אלו עד ליום ד’ ה- 6.7.19 ישבתו כלל הרשויות המקומיות בישראל.

“מענקי האיזון אינם פריבילגיה”. ראש ממשלת המעבר ושר אוצר בממשלתו, נתניהו וכחלון. האם יעבירו את התקציבים למניעת השביתה?

בדוק גם...

סוף גל שני בגדרה?

2 נדבקים חדשים בלבד ביממה האחרונה בגדרה. האם הגל השני מאחורינו? כמצופה, הסגר הכללי הנרחב …

שינוי גודל גופנים