דף הבית > חינוך > שביתה במעונות הילדים במועצה

שביתה במעונות הילדים במועצה

הורי הילדים במעונות המועצה קיבלו בשעות האחרונות הודעה כי המעון מחר סגור בשל מחלת אנשי הצוות. הסיבה ככל הנראה שביתה מאורגנת של העובדות. ההורים חסרי אונים

*** עדכון: על פי פרסום של ראש המועצה אמש לקראת חצות, המעונות יפעלו הבוקר כסדרם. לא ברור האם המשבר נפתר באופן סופי או זמני ***

4 מעונות יום מפעילה המועצה. מעון נחלים, מעון ברוש, מעון לב גדרה ומעון בשכונת רשפים. הסייעות בגנים אלו הם עובדות מועצה אשר שכרם משולם מתקציב מועצת גדרה.

ניסיון לדבר עם ההנהלה נכשל

בתחילת החודש העלו עובדות המעונות טענות בפני ראש המועצה על שכרם הנמוך ודרשו העלאת שכר. במהלך השבועיים האחרונים ניסו הסייעות לנהל מו”מ על תנאי העסקתם מול הנהלת המועצה אך לא נענו. אתמול נפגשו נציגות העובדות עם ראש המועצה אך הערב התברר כי דרישותיהם לא נענו והצוותי הגנים הודיעו על העדרות מחלה בכל הגנים.

האם גם יצטרפו הצהרונים?

לא ברור האם גם עובדות הצהרונים יצטרפו ל’מחלה’. לעת עתה, לא ברור לאן יתפתחו פני הדברים. ההורים זועמים: “שערורייה שאין כדוגמתה. איך המועצה נותנת לזה יד?”

חוסר המענה לדרישות הסייעות, המרוויחות שכר נמוך ביותר לשעה, ללא קביעות, ללא קידום בדרגות מקומם את העובדות במיוחד על רקע פרסומים על שכר עתק לבכירי המועצה ובינהם סגני ראש המועצה אשר עלות שכרם על פי דווחי המועצה עצמה עומד על כ 50,000 ₪ בחודש. מוקדם יותר הערב אישרה אף הנהלת עמותת מרכז אופק את מינויו של סהר רווח ליו”ר מרכז אופק, התפקיד אשר החל כבר למלא כנגד שכר זה.

 


בדוק גם...

האם מבצע החיסונים צפוי להיכשל?

4 שבועות בדיוק חלפו חוסן בשידור חי ראש הממשלה ונתן את האות לתחילת מבצע החיסונים. …

שינוי גודל גופנים