דף הבית > קהילה > נוער > שבט במשבר

שבט במשבר

שבט צופי גדרה, שבט שחר, נקלע למצוקה תקציבית בשל משבר הקורונה

בימים כתיקונם שבט שחר, יחד עם כל תנועות הנוער בגדרה, מהווים בית חם ופעיל ביותר למאות בני נוער המוצאים בשבט את ביתם השני.

בימי הקורונה המתמשכים, בהם מתקשים לראות מתי חזרו הילדים לבית הספר, לא כל שכן לתנועת הנוער, התנועות בקושי גדול.

בשבט שחר, שתקציבו מתבסס בעיקר על תשלומי ההורים כדי לאפשר את תפעול השבט השוטף, מתקשים במיוחד.

משרתי שנת השירות מתגייסים לסייע

את מרכזת השבט שעבדה עד לאחרונה בשכר בתכנון, תיאום והוצאה לפועל של מגוון הפעילויות של התנועה, נאלצו בשבט להוציא לחופשה ללא תשלום ואת הפעילויות מרכזים בני הנוער של השכבה הבוגרת. המרכזת נקלטה בשבט עידן בגן רווה הנהנה מתמיכה נרחבת יותר של הרשות המקומית.

במקום המרכזת, שפעלה בשכר מלא, ממלאים את מקומה בהתנדבות מרכזים מקרב חברי קומונת הצופים בגדרה הנמצאים בשנת שירות השנה ואף חבר קומונה לשעבר שנרתם לסיוע בשל המצב הייחודי.

ממשיכים לתרום גם במהלך משבר הקורונה. חניכי השבט בפעילות התנדבותית במהלך חגי תשרי

האם יקבלו סיוע חיצוני?

למרות הקשיים חניכי השכבה הבוגרת בשבט פעלו רבות בהתנדבות במסגרת מיזמים שונים למען הקהילה – החל מתרומת מחשבים, חלוקת מזון לנזקקים, שיחות עם קשישים, סיוע למערך החירום וכד’ ולמרות הקשיים מחויבים בתנועה לסייע לקהילת גדרה גם בהמשך. השבוע אף יובילו בשבט שחר את טקס הזיכרון לרצח רבין למרות כל הקשיים אך במקביל מוטרדים מאוד בהנהגת השבט מהעתיד לבוא.

השבט פנה במכתב לראש מועצת גדרה בבקשת סיוע כדי לאפשר לשבט להמשיך ולפעול ופנה להורים במכתב שבו מבקשים להסדיר את תשלומי ההורים, שצומצמו לאור הקורונה, לאור מיקוד פעילות השבט באחרונה בפעילויות זום בעיקר.

“לאחר לחצים רבים, תנועת הצופים נענתה לדרישותינו, מתוך הבנת המציאות המורכבת והוחלט על הוזלת עלות דמי החבר על מנת להקל כמה שיותר על המשפחות ועדיין להמשיך את הפעילות הצופית הברוכה.”

שומרים על פעילות מלאה

למרות המעבר של הפעילויות השוטפות למדיה הדיגיטלית, הפעילות ממשיכה בהיקף מלא וכוללת את כל מגוון הפעילויות החברתיות, קהילתיות, ערכיות החשובות לכל חברי התנועה.

בשבט ממשיכים לקוות להקלות בהגבלות ובמקביל לסיוע נוסף מהרשות המקומית ומהנהגת שורק בתנועת הצופים על מנת לשים את משבר הקורונה מאחוריהם.

עוד יבואו ימים יפים. חניכי השבט בעידן טרום המסיכות וההגבלות

 

בדוק גם...

שומר החומות גדרה

גדרה תחת אש

מטחים אינטנסיביים המשיכו גם הלילה לעבר כל יישובי הדרום, שניים מהמטחים כללו רקטות גם לעבר …

שינוי גודל גופנים