דף הבית > חינוך > רשת ‘דרכא’ תכנס לבית הספר ‘אוהל שלום’

רשת ‘דרכא’ תכנס לבית הספר ‘אוהל שלום’

ראש המועצה הודיע על שילובה של הרשת המקצועית בניהולו של בית הספר היסודי ממלכתי דתי במושבה

דרכא היא רשת ניהול מקצועית לבתי ספר תיכוניים שהוקמה ביוזמת קרן רש”י וכי”ח-אליאנס בשנת 2010. כבר בתחילת דרכה קיבלה הרשת אחריות לניהול שלושת בתי הספר התיכוניים בגדרה.

על כניסת הרשת לגדרה הוחלט לאור מחאה רחבה של ההורים על רקע אחוזי בגרות נמוכים ובעיות נוספות אשר גרמו למחאה פעילה של הורים רבים ביישוב. מאז כניסת הרשת לגדרה, התוצאות, ככל שנמדד על ידי אחוזי הבגרות, נמצאים בשיפור משמעותי.

“תשתלב בניהולו והובלתו של בית הספר”

דרכא (“הדרך” בשפה הארמית) היא רשת המנהלת כיום 32 בתי ספר, עיקרם בתי ספר תיכוניים. הרשת הוקמה בתמיכת משרד החינוך ובעידודו על מנת לחזק את בתי הספר בפריפריה הגאו-חברתית במדינה. רשת בתי ספר דרכא כוללת בתי ספר מקהילות שונות בחברה הישראלית ופועלת לחיזוק המרקם החברתי במדינת ישראל.

על פי הודעתו של ראש המועצה החל מהשנה הבאה “תשתלב רשת ‘דרכא’ השותפה החינוכית של מערכת החינוך במושבה, בניהולו והובלתו של בית הספר.”

לא ברור האם זהו צעד ראשון של הרשת במובן התרחבות לבתי ספר יסודיים והאם התכנית בגדרה כוללת שילוב של הרשת בבתי ספר נוספים כגון בית הספר שלהבות המוקם במזרח גדרה וצפוי להשלים בנייתו השנה.

בית הספר היסודי הראשון לדרכא

עד כה רשת דרכא עסקה בניהול בתי ספר תיכוניים בלבד. ככל הנראה ההכרזה על שילובה בבית הספר היסודי ‘אהל שלום’, אשר עבר בשנים האחרונות מספר משברים וחילופי הנהלה, מכוונת ליצירת רצף פדגוגי לתלמיד מכתה א’ עד י’ב בלבד ולא לניהול בפועל כפי שמיושם בתיכונים.


בדוק גם...

חיסוני קורונה בגדרה

שוב עלייה בתחלואה. קופת חולים כללית תאפשר חיסוני לבני 60 ומעלה בסניף הקופה בגדרה במהלך …

שינוי גודל גופנים