דף הבית > פוליטיקה > ריח בחירות: שנה לבחירות לרשויות המקומיות בישראל

ריח בחירות: שנה לבחירות לרשויות המקומיות בישראל

בעוד שנה יתקיימו הבחירות לראשות המועצה, אילו מההבטחות הקודמות קוימו ומה צפוי בשנה הקרובה ?

יואל גמליאל אשר מכהן קדנציה שנייה ברציפות, נבחר לראשות המועצה כאשר זכה ב 54% מקולות הבוחרים במערכת הבחירות הקודמת. לצורך הרכבת קואליציה בחר לצרף את סיעת גשר וסיעת הצעירים אשר זכו במושב אחד ולהקים קואליציה צרה. סיעת הגדרתים אשר זכו במירב הקולות למועצה נאלצו לשרת מתוך שורות האופוזיציה. משום כך, במהלך הקדנציה חוותה הקואליציה מתחים וזעזועים רבים אשר הגיעו לשיאם לפני כשנה, כאשר שני חברי הקואליציה הביעו אי אמון ופרשו לשורות האופוזיציה לתקופה קצרה ולאחר דין ודברים חזרו חזרה.

נכון להיום, לא הוצגה רשימתו של גמליאל אך גורמים בסביבתו טוענים כי מרביתה תוחלף. הרשימה הקודמת שהוצגה ב 2013 כללה מעל 20 (!) מועמדים אך לבסוף כאמור, מספר המנדטים המצומצם אפשר את כניסתם של חברי המועצה אשר חלקם כיהנו בראשונה מטעם ראש המועצה הקודם, בן נון.

סיעת הגדרתים ביצעו לאחרונה מספר שינויים דרמטיים בהרכב הרשימה. הצטרפותם של זוהר גווילי ושמואל רוטשס וכמובן עו”ד סהר פינטו אשר יוביל בראש הסיעה בבחירות הקרובות במקום אלון גייר אשר נשאר חבר פעיל. כמו כן, לפני ימים אחדים הודיע המשנה לראש המועצה, עמי בסון, על העברת תמיכתו לסיעת הגדרתים.

עד כה, לא ידועה על מועמדים רשמיים נוספים, אך מסתמן כי מתגבשת קבוצה חדשה מקדמת מועמד נוסף לראשות המועצה. הקבוצה מסתמכת על חברי קבוצת פייסבוק מקומית שהתיימרה להיות נטולת פוליטיקה והוקמה במטרה להציף בעיות מקומיות.

בקמפיין הקודם הבטיחה סיעת ‘בונים עתיד’ בראשות יואל גמליאל, בסלוגן שלה להפוך את ‘גדרה מחלום למציאות’. תמונות פארק תעשיות, היכל תרבות, קאנטרי, שבילי אופניים, קניון, ספורטק, מרכז ספורט אולימפי ועוד התנוססו והפיחו רוח של יישוב חדש ומתקדם.

סיעת הגדרתים הציגה נבחרת המציעה חלופה לשלטון הקיים ומצע הנשען על עקרונות השקיפות, מינהל התקין, קשרי קהילה חזקים, פיתוח החינוך והפנאי וניהול מודרני.

את השקט שלפני הסערה אפשר כבר לשמוע חזק מרחוק וזקני המושבה כבר חשים לאן תטה הכף בבחירות הקרובות. כל הצדדים כבר החלו לפעול, ומי שעינו חדה יכול להבחין בשינויים בטון, ריכוך המגרעות והדגשת היתרונות בשלב המוקדם הזה של המירוץ.

המילה הפופולרית והחבוטה לאחרונה היא “עשייה”, אך מה חלקם האמיתי של העושים במלאכה במציאות הנוכחית. האם בוצעה מתוקף התפקיד תוך זיהוי והבנה של הצורך או טיפול שטחי ומאוחר מידי ?

האם קיים חזון המכוון ומוביל לעבר עתיד המטיב עם התושב או עבודה המונעת מכוח האינרציה ורחשי כיכר העיר ?

האם היוזמות החברתית הקיימות הן תוצאה של שיתוף הציבור וחיזוק קהילתיות או וואקום אליו נכנסו בלית ברירה אנשים המעוניינים ברמת חיים טובה יותר ?

 

מעניין לעקוב כיצד ינסו הצדדים לשכנע את תושבי גדרה בשנה הקרובה ביכולותיהם ובחזונם לנהל מושבה מרכזית בשפלה, ובעובדה כי הבטחות גם צריך לקיים או שמא נאלץ לסבול שוב ספינים, פרסומים ערוכים והבטחות ריקות.

בדוק גם...

מרגול לא תופיע בגדרה

הופעתה של מרגלית צנעני שתוכננה להיערך היום בגדרה בוטלה סופית המועצה המקומית הביאה במהלך השנה …

שינוי גודל גופנים