דף הבית > חי מהשטח > קרב ירקות

קרב ירקות

המאבק בין משק קירשנר למועצת גדרה עובר לזירת בית המשפט

בתקופה האחרונה הולכים ומתרבים החקלאים אשר נואשים ממתח הרווחים הנמוך המאפשר שיווק התוצרת שלהם דרך רשתות השיווק ועוברים להציע את מרכולתם ישירות לצרכנים. מכירה ישירה זו המהווה מסחר ומבוצעת לעיתים אשר ניתן להם רישיון לעיסוק חקלאי בלבד נוגדת לעיתים את תקנות הרשות המקומית בה מוקמת החנות לממכר הירקות והפירות.

בגדרה מכירים כבר רבים את משק קירשנר, משק אשר החל במכירת ירקות ופירות בחנות קטנה יחסית במושב קידרון הסמוך ועבר זה מכבר למכור את תוצרתו במתחם הצמוד לצומת בית אלעזרי. קירשנר זוכה לקהל לקוחות רחב ואף הגיע לחשיפה ארצית כאשר כתבה על משקו פורסמה במגזין הצרכנות של YNET.

מכירה ישירה לצרכן. משה קירשנר (צילום מסך)

מכירה ישירה. רשתות השיווק נפגעות, הצרכן מרוויח

המכירה הישירה לתושבים, במיוחד כזו המתקיימת במשק קירשנר הגדול, פוגעת כמובן במחזור המכירות של רשתות השיווק באזור אך הרווח הוא כולו של התושבים שנהנים מהתחרות הגוברת ומההיצע של הירקות הטריים.

אך מאחורי ארגזי הירקות מתנהל מאבק מתמשך בין המשק לבין מועצת גדרה אשר בשטחה ממוקם המבנה בו מבוצעת המכירה. קירשנר מצידו טוען שניתן לו בעבר אישור לשימוש חורג במבנה שיועד במקור לשימוש כבית אריזה חקלאי לטובת שימוש מסחרי ואילו המועצה הוציאה למקום צו פינוי.

מאבק עיקש

בשבועות האחרונים נרשם צעד נוסף במאבק בין הצדדים כאשר משק קירשנר הגיש תביעה לבית המשפט כנגד מחלקת רישוי עסקים בגדרה. מאבק משפטי זה מתווסף לשורה ארוכה של מאבקים משפטיים אשר מנהלת מועצת גדרה באחרונה.

האם נוכל להמשיך ולהנות מהיצע הירקות והפירות של קירשנר? נאלץ להמתין להכרעת הדין בעניין.

בדוק גם...

חוזרים לתנועת הנוער

אחרי שבועות ארוכים של פעילות מרחוק בלבד, החניכים חוזרים לפעילות בתנועות הנוער אחרי שבועות ארוכים …

שינוי גודל גופנים