דף הבית > קהילה > קפלינסקי מונה ליושב ראש

קפלינסקי מונה ליושב ראש

האלוף במיל’ משה קפלינסקי, סגן הרמטכ”ל לשעבר ובן גדרה מונה השבוע ליו”ר עמותת גולני

האלוף משה קפלינסקי, ‘קפלן’ בפי חבריו, הוא ללא ספק אחד הגנרלים המוערכים ביותר שהצמיחה חטיבת גולני. הוא גם אחד הגנרלים הבכירים ביותר שהצמיחה המושבה גדרה. בשבוע שעבר קיבל על עצמו קפלינסקי את תפקיד יו”ר עמותת גולני והחליף בתפקידו את אלוף במיל’ גבי אופיר אשר סיים חמש שנים בתפקיד.

עמותת גולני הוקמה כדי להאדיר את שמה של חטיבת גולני ולהטיב עם לוחמיה, פצועיה ובני המשפחות השכולות. בחזונה מציינת העמותה :”העמותה תגייס תרומות מהארץ ומחו”ל לטובת פעילויות רבות ומגוונות בתחומי הרווחה, ההנצחה, ההשכלה, המורשת והתיעוד ההיסטורי. חברי העמותה יפעלו בהתנדבות מלאה מתוך מחויבות ואהבה לחטיבת גולני, לצד מנגנון מקצועי ומסודר שינהג בשקיפות מלאה.”

בין חברי העמותה אפשר למצוא לצד קפלינסקי שמות מוכרים נוספים כרב אלוף במיל’ גבי אשכנזי ואת האלוף במיל’ אילן בירן שהיה יו”ר רפאל ומנכ”ל משרד הביטחון.

“נהיה כיפת ברזל”

בדברי הפרידה של קפלינסקי הודה לאלוף אופיר ואמר: “גם אתה, כסמל החטיבה, עץ הזית בעל השורשים הרבים, נטוע עמוק וחזק באהבתך ובמסירותך הן למדינת ישראל והן לחטיבה. נתינתך האינסופית בתחומים רחבים בחיים והירתמותך לטובת החלשים – לא יסולאו בפז.”

בדבריו הראשונים כיו”ר בחר קפלינסקי להשתמש בדימויים דווקא מעולם ‘כיפת ברזל’: “אני רואה בעמותת הידידים של “גולני” את “כיפת הברזל” האזרחית של החטיבה. ביחד ניתן מענה לצרכי החטיבה, נלווה חיילים בודדים, נסייע לפצועים, נעודד מצוינות ונעניק מלגות וננחיל בציבור את הרוח המיוחדת של “גולני” וכמובן נעלה את זכר חברנו הנופלים ונתמוך במשפחות.”

נצר לאחת המשפחות הותיקות ביותר במושבה

האלוף קפלינסקי הוא נצר לאחת המשפחות הותיקות ביותר במושבה. סביו של אביו, בנדט אורשנסקי, היה מראשוני המתיישבים בגדרה ומראשוני מגיניה. את זכרו מנציחה גדרה ברחוב שקט במרכז המושבה, רחוב אורשנסקי, העונה גם לשם רחוב הכורמים.

גם משה קפלינסקי, למרות שעזב את המושבה זה מכבר ולמרות שהנצחת אנשים עוד בחייהם פחות מקובלת, הונצח באחרונה ברחוב קטן במערב המושבה.

בדוק גם...

דרבי היום

קבוצות אנדלאי שפירא ונשרים גדרה ייפגשו היום במשחק דרבי במסגרת ליגת א.י.פ.ל שחזרה לפעילות הקורונה …

שינוי גודל גופנים