דף הבית > גדרה השבוע > קיץ חחחחחם – גדרה היום עושה לכם סדר בכל מה שקרה כאן השבוע

קיץ חחחחחם – גדרה היום עושה לכם סדר בכל מה שקרה כאן השבוע

שבוע נוסף בסימן מאבקים עבר על גדרה:

מאבק קהילת יוצאי אתיופיה

השבוע עמד בסימן מאבקה של קהילת יוצאי אתיופיה שיצאה לרחובות בכל רחבי המדינה בעקבות מותו מירי שוטר של סלומון טקה ז”ל.

גם בגדרה יצאו צעירים רבים משכונות המושבה אל המחלף ואל צירי התנועה הראשיים, הבעירו צמיגים וחסמו את התנועה לשעות ארוכות. במשך יומיים נמשכו המהומות, כאשר המשטרה מקפידה שלא לפזר את המוחים בכוח אלא לאפשר את המחאה למרות ההכבדה הקשה על התושבים ולמרות הואנדאליזם. המהומות נמשכו עד לקריאה של משפחת ההרוג שביקשה לכבד את ימי האבל ולהפסיק את המחאות עד תום ימי השבעה. לא ידוע האם ההפגנות ביישוב צפויות להתחדש, באיזו מתכונת ובאיזו עוצמה.

המאבק על תלוש הארנונה

עוד לפני המהומות נחשפנו למאבק, החשוב גם הוא לכל התושבים, סביב שיעור הארנונה לשנת 2020. בישיבת מליאת המועצה שנערכה ביום ראשון האחרון אישרה המליאה את הצעת ראש המועצה להעלות את הארנונה בשיעור חד לכל משקי הבית ולכל בתי העסק.

המאבק בנושא עדיין לא תם בין הגורמים הפוליטיים השונים. מצד אחד מנסים ראש המועצה וסגנו להצדיק את העלאת הארנונה בנימוקים שמציגים בעיקר את הצמצום של מענקי האיזון מהמדינה ליישוב ומצד שני טוענת בתוקף האופוזיציה כי העלאה אינה מוצדקת וחריגה גם ביחס ליישובים אחרים שגם להם צומצמו מענקי האיזון. האופוזיציה מתכננת העברת המאבק לזירת משרד הפנים וככל הנראה אנו צפויים לעדכונים נוספים בנושא בהמשך.

מאבק משפטי מוביל לכתבי אישום חמורים

לקראת סוף השבוע התבשרנו בשמותיהם של החשודים בפרשת סחיטת חבר המועצה אשר התפוצצה כאן לפני יותר מחצי שנה. בין החשודים שכנגדם הוגש כתב אישום באשמת סחיטה באיומים וכנגד חלקם גם אשמת שיבוש ראיות, נמצאים חבר המועצה הותיק ציון ידעי ובני משפחתו ומקורבו אמנון מלמד. נראה שהקרב המשפטי הזה עוד רחוק מסיום ולא ידוע כיצד תסתיים פרשה מוזרה זו.

בחינוך

שנת הלימודים בבתי הספר היסודיים הסתיימה רשמית ביום ראשון האחרון ואלפי הילדים החלו את החופש הגדול.

מיד עם תחילת החופשה התבשרנו השבוע על מינויים של מנהלות חדשות לבתי הספר רימונים ורעות.

בתרבות

המשיכו חגיגות ה-70 שנים לעליית עולי תימן עם העלאתו המוצלחת של המחזמר ‘אהבת הדסה’ על הבימה הפתוחה של מרכז אופק.

מי שהצליח להתגבר על הפקקים בדרך מגדרה לרחובות הצליח להגיע לפסטיבל הפסלים החיים הייחודי שנערך השבוע בפעם העשירית ברחובות.

בתחום הנוער

תנועת מכבי צעיר חגגה את סיום עונת הפעילות בטקס אוסקרים מושקע ומרשים ונערכת, לצד תנועות הנוער האחרות, למחנות הקיץ הקרבים.

במוצאי השבת נערכה הרצאה חשובה בביתה של ורד איתן בנושא גלישה בטוחה ברשת. עשרות הורים הגיעו על מנת לקבל כלים למימוש האחריות ההורית על הנעשה על ידי הילדים ברשתות השונות, מה שלרוב נעשה מחוץ לטווח מודעותם.

בספורט

השבוע עמד בסימן סיום עונה וחלוקת תעודות הוקרה להצלחות של ילדים תושבי המושבה בענפי הספורט השונים.

בליגת הקט רגל א.י.פ.ל. זכו שתי קבוצות המושבה להצלחות מרשימות העונה. קבוצת אנדאלאי שפירא אף הצליחה להגיע לגמר הליגה ותתמודד מחר במוצאי השבת על הגביע במשחק שייערך בגדרה.

בשטחים הפתוחים

השבוע התבשרנו כי בהעדר פתרון אחר פנו חלק מהחקלאים בעלי השטחים בצפון גדרה לעזרתו של ארגון ‘השומר החדש’ אשר התייצב במקום וסייע להם אל מול בעלי הקרקעות האחרים אשר מבצעים פלישות ושימושים בלתי חוקיים בחלקות החקלאיות השונות.

 

 

איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

כשמיכאל פגש את יובי

נפגשים בבית הנשיא

מיכאל בן שיטרית ויובי תשומה כ”ץ נפגשו בבית הנשיא בערב לכבוד פורום 929, פורום לימוד …

שינוי גודל גופנים