דף הבית > חינוך > קייטנת הקורונה

קייטנת הקורונה

התפרסם מתווה הקייטנות במסגרת ‘בתי הספר של החופש הגדול’ בגדרה

בכותרות של הימים האחרונים סופרים שוב ושוב את כמות בתי הספר שהושבתו בשל איתור תלמידים חולי קורונה, אבל במשרד החינוך ממשיכים להיערך לפתיחתם של בי הספר במהלך חופשת הקיץ במסגרת ‘בתי הספר של החופש הגדול’.

על פי המתווה שהתפרסם הבוקר על ידי מנכ”ל משרד החינוך לכלל היישובים נערך המשרד להפעיל את בתי הספר לאורך 18 יום של פעילות, החל מ-14.7.20 ועד 6.8.20 בעלות כוללת של כ-700 מיליון שקלים.

עד כיתה ד’

על מנת למקסם את היכולת של הורים במשפחות צעירות להגיע למקומות העבודה גם בימי חופשת הקיץ כולל המתווה לראשונה גם את ילדי כיתות ד’. המתווה מקיף למעשה את ילדי גני הילדים ואת תלמידי כיתות א’ ועד ד’ ויפעלו 5 ימים בשבוע. בנוסף, יופעלו גם צהרונים מסובסדים, עד השעה 16:00, עבור ילדי גני הילדים ותלמידי כיתות א’ וב’.

בעקבות סגירת מוסדות החינוך, על רקע משבר נגיף הקורונה, והחזרה המדורגת לשגרה, שם משרד החינוך דגש על הרצף החינוכי, עד לתחילת חודש אוגוסט באופן שגם צפוי להקל משמעותית על הנטל הכלכלי של ההורים, ולאפשר למשק הישראלי להשתקם.

קייטנה או בית ספר? בית הספר רימונים במזרח המושבה

המחיר בגדרה

המחיר הצפוי לכל תלמיד בגילאים המדוברים לכל התקופה (ללא צהרון) הוא 360 שקלים לתלמיד.

בדינמיות הכל כך גבוהה של מציאות הקורונה נראה שלא נדע בוודאות האם התוכניות לעיל תצאנה לפועל עד סמוך מאוד לתחילת התכנית ואולי אף במהלכה. עם זאת, פרסום המתווה מאפשר, סוף סוף, להורים, לילדים, למעסיקים ולמוסדות הלימוד להתחיל בהערכות לקראת מימוש הקייטנות האמורות.

 

 


בדוק גם...

תאונת גמל

תאונה חריגה הבוקר. שניים נפצעו לאחר שגמל עליו רכבו החל להשתולל בשעה 10:30 לערך הבוקר, …

שינוי גודל גופנים