דף הבית > קהילה > קהילת יוב”ל מגייסת תמיכה

קהילת יוב”ל מגייסת תמיכה

מאבקה של קהילת יוב”ל על הקצאת קרקע ציבורית להקמת בית כנסת רפורמי בגדרה נמשך. הקהילה יצאה בקריאה לגיוס תמיכה ציבורית בהקצאה לקראת הכרעת המועצה המקומית בנושא

כפי שפרסמנו מוקדם יותר השבוע, המאבק של קהילת יוב”ל, קהילת היהדות הרפורמית בגדרה, להקמת בית כנסת עבור הקהילה, נמשך.

לאחר שמבקשים מזה שנים ארוכות הקצאת קרקע להקמת בית כנסת במושבה וסורבו ולאחר שפנו לבית המשפט בנושא ומשכו את עתירתם על רקע הכללת הקהילה ברשימת מבקשי הקרקע למגרש במזרח גדרה, יצאה הקהילה השבוע במהלך לגיוס תמיכה ציבורית בבקשתם.

הפרסום של הקהילה נפוץ ברשתות החברתיות במושבה בעיקר והוא פורסם ברבים על רקע הבנת הקהילה שקיים צורך להציג לוועדת ההקצאות שיש צורך ועניין ותמיכה ציבורית רחבה.

בפרסום כתבו כך:

“לאחר 10 שנים בהן הקהילה פועלת ביישוב ללא מבנה קבוע ובמצב שבו כל תקציבי בינוי בתי כנסת ומבני הציבור הוקצו עד כה לקהילות אורתודוכסיות, הגיעה העת להקצות קרקע לבית כנסת רפורמי.
נציין כי קהילת יוב”ל נותנת שירות למאות תושבי גדרה, ובין היתר מקיימת קבלות שבת, פעילויות חג ומועד ופעילויות תרומה לקהילה.
במסגרת הקהילה גם עלו לתורה מאות נערים ונערות, כאשר בהעדר מבנה בית כנסת ראוי הם נאלצו לערוך את הטקס מחוץ ליישוב.
אנו קוראים למועצה בכל לשון של בקשה ולמען ההגינות, לקבל את בקשת ההקצאה של הקהילה הרפורמית, הקהילה היחידה שמציעה שרותי דת שוויוניים לתושבי גדרה,
כדי שהיא תוכל להמשיך לפעול לרווחת תושבי היישוב המעוניינים בשירותי דת לא אורתודוכסיים.”

התנגדות בוטה:

הקריאה אינה מתקבלת בסבר פנים יפות על ידי חלק מהגורמים ביישוב אשר רואים במהלך זה מהלך פסול מכל וכל על רקע אמונתם הדתית שמרנית. ברשתות החל להגיב מי שמגיב בקריאה לציבור להגיש התנגדויות לבקשת הקצאת הקרקע. חלק מהתגובות התאפיינו בשפה בוטה ולא עניינית אשר אילצה חלק ממנהלי הרשתות החברתיות להתערב ולמחוק פרסומים שדרדרו את השיח למקומות בלתי ראויים לקהילות גדרה.

אין לדעת בשלב זה כיצד תכריע המועצה בסוגיה הנפיצה. קרוב לודאי שיהיו רבים, כך או כך, שלא יהיו שבעי רצון מההחלטה.

ממשיכים להתעקש על הקצאת קרקע לבית כנסת רפורמי. הכתבה המקורית שפרסמנו בנושא באוגוסט השנה

בדוק גם...

איחור קריטי

משרד הבריאות לא מצליח להשלים את החקירות האפדימיולוגיות בזמן אפקטיבי והמידע לציבור מגיע באיחור קריטי …

שינוי גודל גופנים