דף הבית > תשתיות > צפוף בגולדה

צפוף בגולדה

כבר לא בעיה תיאורטית. עם תחילת אכלוס השכונה – בעיית החניה כבר ניכרת ברחובות השכונה

בנוסף לבעיית דרכי הגישה אל השכונה שעוברות כולן דרך צירי התנועה המרכזיים של מערב גדרה בכל כניסה או יציאה לשכונה המזרחית ובנוסף לבעיית תשתיות החשמל הרעועות שניכר בחודשים האחרונים כי לא הוכנו לתוספת של השכונה הגדולה מתמודדים תושבי השכונה עם מצוקת חניה.

מצוקת החניה בשכונת גולדה מאיר הפתיעה מאוד את התושבים שנכנסו לגור באזור אך לא מפתיעה אף אחד ממתכנני השכונה ומי שאישר את הבניה הצפופה במקום.

רק חלק קטן מדיירי השכונה קיבל מפתח וכבר צפוף. הרחוב המרכזי של שכונת גולדה מאיר, השבוע.

תכנון מצמצם

בשונה משכונות מקבילות הנבנות ביישובים המנוהלים במקצועיות ובניסיון, החליטו בגדרה כי מפתח כמות החניות למספר הדירות בשכונה יהיה רק מעט גדול מ-1. כלומר התכנון מתבסס על כך שמספר הרכבים של המשפחות המתגוררות במקום יהיה רכב אחד בלבד עבור מרבית המשפחות. בתכנון שכזה אין פלא שמצוקת החניה הפכה להיות בעיה בוערת כבר עתה.

השכונה שהחלה אכלוס לפני מספר חודשים עדיין מאוכלסת בחלקה הקטן אך מצוקת החניה כבר ניכרת בחלק מרחובות השכונה בהם כבר כעת תושבי השכונה נאלצים לחנות על המדרכות.

לפני שבועות ספורים פרסמנו כאן כי תושבי השכונה מתארגנים בעצומה ציבורית על מנת להפעיל לץ על מקבלי ההחלטות לפתור את הבעיה.

רק נכנסו וכבר חונים על המדרכה. שכונת גולדה מאיר השבוע

“הופתענו לגלות”

בעצומה שנפתחה זה לא מכבר נאספו עד כה כבר למעלה מ-200 חתימות של תושבים המזהים כבר כעת את הבעיה המתהווה.

בעצומה, הזמינה בקישור באתר עצומה, כתבו:

“טרם כניסתם של מרבית תושבי שכונת גולדה מאיר בגדרה, אנו מופתעים מכמות חניות דלה ביותר! הופתענו לגלות כי בשכונה חדשה לגמרי קיימת מצוקת חנייה ותכנון השכונה לקוי.

למרבית הדירות קיימת חנייה אחת בלבד. לאחר סיבוב בשכונה ניתן לראות כי קיימת מצוקת חנייה קשה. אין חניות ליד הבניינים ואין די מגרשי חנייה באזור המגורים.

דבר זה יגרום לחיפוש אחר חנייה במשך זמן רב במהלך היום, לחניה במקומו לא חוקיים שונים – חסימות מכוניות אחרות במגרשי חניה, חניה על המדרכה, חניה עם שני גלגלים על המדרכה, חניה על או בקרב מעברי חצייה ועוד.

עבורנו מדובר בחוויה מתסכלת ברמה היומיומית הגורמת לאיחורים, עצבנות, ורגשות כעס ותסכול.

חניות על המדרכה וחסימה חלקית או מלאה שלה גוררת פגיעה בהליכתיות וגורמת להגברת אי הנוחות והסכנה של הולכי רגל, במיוחד אוכלוסיות חלשות כמו נכים, ילדים, הורים עם עגלות וקשישים. חניות לא חוקיות בסמוך למעברי חציה מסכנות הולכי רגל שמנסים לחצות את הכבישים. כמו כן חניות לא חוקיות גורמות לפגיעה בתשתיות שונות כמו עצים, עמודים, מדרכות ועוד.”

אין תגובה

מאז פרסום הנושא והשקת העצומה הציבורית לא ידוע על כל טיפול של הרשויות בבעיה המתהווה ואל ברור למה בדיוק מחכים כאשר הבעיה ניכרת מכל סיור קצר ברחובות השכונה.

בדוק גם...

יירוטים בשמי גדרה

חיסול ממוקד – פטריות עשן בשמי גדרה

התקיפות נמשכות, מטחי רקטות נוספים לעבר האזור לאחר סיכול ממוקד נרחב ברצועת עזה לקראת השעה …

שינוי גודל גופנים