דף הבית > קורונה > צמצום ארנונה בתקופת הקורונה

צמצום ארנונה בתקופת הקורונה

מועצת גדרה מתמהמהת בהקלות ארנונה מתבקשות לבתי עסק. בעלי העסקים מתרעמים

עם פרוץ משבר הקורונה הרשויות המקומיות הבינו שהראשונים להיפגע מהמשבר הם בעלי העסקים הקטנים והבינוניים אשר מנועים מלפתוח את שערי בית העסק שלהם בשל תקנות הארנונה המחייבות סגירת עסקים נרחבת.

ביישובים רבים מיהרו הרשויות המקומיות לקבל החלטה על דחיית תשלומי הארנונה, גם אם נאלצו לקבל את ההחלטה במשאל טלפוני בין חברי המועצה. למרות זאת, בגדרה – עסקים כרגיל. בעלי העסקים יושבים בבית והמועצה ממאנת לקבל החלטות מתבקשות על הקלה בתשלומי הארנונה.

בגדרה לוקחים את הזמן

לא ברור מדוע מתמהמהת הרשות המקומית לקבל את ההחלטה המתבקשת בעוד הוצאותיה קטנות עם ביטול החגיגות והטקסים השונים שבוטלו בשל התקנות ואפילו עלויות התפעול השוטפות של השירותים הניתנים לבעלי העסקים הצטמצמו לאור השבתת הפעילות הנרחבת ברחבי המושבה.

“לא ברור לי על מה אני נדרש לשלם בכלל?” אומר לנו אחד מבעלי העסקים  במושבה “אוסרים עלי לפתוח את החנות, אם אפתח מיד יגיע איזה פקח או שוטר לסגור ובצדק, אפילו לא צריכים לפנות לי את הזבל. אני מצפה לא רק שידחו את התשלומים אלא גם יצמצמו את הארנונה לתקופת הקורונה.”

עדיין ממתינים. עסק סגור (תמונת אילוסטרציה)

בממשלה בוחנים תכנית כלכלית נרחבת

במקביל מקדמים בממשלה תכניות כלכליות שעשויות לכלול ביטול תשלומי ארנונה למספר חודשים לבתי עסק שנפגעו מהמשבר. אל מול תכניות הממשלה שטרם פורסמו מתכננים ביום ב’ בעלי העסקים המאורגנים ביוזמת ‘אני שולמן’ לעלות לירושלים להפגין את כאבם.

מנכ”ל משרד הפנים פרסם הוראות ברורות מאוד לראשי הרשויות בכל הקשור לגביית הארנונה בתקופת המשבר.

החלטה על דחיית גביית הארנונה חייבת תיקוף של מליאת המועצה אשר בימים כתיקונם מחוייבת בכינוס לישיבת מליאה בנוכחות כלל חברי המועצה. בימים אלו גם לתקנה זו מצאו פתרון והחל מהימים האחרונים מורשות המועצות המקומיות לקיים ישיבות מליאת מועצה טלפוניות. תקנה חריגה זו מאפשרת לחברי המועצה הנמצאים בבתים, גם אם בבידוד, להתשתתף בישיבות המועצה באופן מלא ולהיות שותפים מלאים לקבלת ההחלטות.

דחייה על 1/5 לכל הפחות. חוזר המנכ”ל השני המדרבן את הרשויות המקומיות לקבל החלטה מהירה בנושא לטובת בעלי העסקים

 

 

בדוק גם...

מה יש כאן להסתיר?

מליאת המועצה אישרה ברוב קולות את הצעת ראש המועצה לאסור צילום וידאו בישיבות המליאה סערה …

שינוי גודל גופנים