דף הבית > תשתיות > צו הפסקת עבודה

צו הפסקת עבודה

נתונים מפתיעים במגמות עליהן מצביע דו”ח הבטיחות בעבודה לשנת 2020 של משרד העבודה

נראה כי כבר התרגלנו לשמוע על עוד דיווח בדבר תאונה קטלנית באתר עבודות בניה ולהמשיך הלאה.

עכבר המושבה באנר

במשרד העבודה מתאמצים שלא להתרגל. בדו”ח המסכם את פעילות המשרד הנושא לשנת 2020 בולטת הפעילות בנושא בטיחות אתרי בניה, אשר היתה נושא בוער בשנת 2019 בה נהרגו 40 איש מסך כולל של 84 הרוגים בתאונות עבודה, שנת שיא מבחינת הרוגים בתאונות עבודה.

בשלהי 2019 הוחלט במשרד העבודה כי שנת 2020 תתמקד בקידום הבטיחות באתרי בניה כולל ביצוע אכיפה הדוקה על קבלני באתרי בניה ברחבי הארץ. בנתוני סיכום השנה ניתן לראות כי המאמצים נשאו פרי עת מספר ההרוגים באתרי הבניה ירד ל 31 איש מסך כולל של 54 הרוגים בתאונות עבודה בשנה זו.

משנה פניה. חלקה הצפוני של שכונת גולה מאיר במזרח המושבה החל אכלוס

ומה בגדרה?

שנת 2020 התאפיינה במושבה בבנייה רחבת היקף במסגרת הקמת שכונת גולדה מאיר במזרח גדרה שחלקה עדיין נמצא בבניה לצד הקמת מספר מבני ציבור אשר הוקמו בניסיון לספק מענה לצרכי תושבי השכונה החדשים.

במסגרת עבודת הבניה הרבה גם על גדרה לא פסחה תופעת תאונות העבודה בהם נפצעו פועלי בניין בשל חוסר הקפדה מספקת על בטיחות בעבודה.

מעיון בדוח לשנה החולפת עולה כי בגדרה ניתנו 103 צווי בטיחות שמשמעותם כי נמצאו ליקויי בטיחות באתר הבניה המהווים סיכון מידי לעובדים במקום ועד לתיקונים לא תותר פעילות באתר ו 10 צווים להפסקת עבודה באתר בשל ליקויי בטיחות.

עבודות התשתית במתחם 584. גדרה 2020

מה יהיה בשנת 2021?

גם בשנת 2021 צפוי הנוף המקומי להרבות במנופי חברות הבניה. מתחם 584 בדרום רחוב פינס נמצא בשלבי פיתוח הקרקע, השכונה החדשה בכניסה לגדרה צפויה להתחלות בניה ופיתוח אזור התעשיה צפוי להתקדם. כל זאת בנוסף להמשך הבניה בשכונת גולדה מאיר. נראה שידיהם של פקחי הבטיחות יישארו מלאות גם בשנה הקרובה.

עוד שכונה בבנייה רוויה בדרך לגדרה. הדמיית השכונה בכניסה לציר בן גוריון
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

דוד יהלומי קרדיט קובי גדעון

רוח חדשה

שרת הגנת הסביבה הנכנסת מינתה מנכ”לית מקצועית במקומו של דוד יהלומי, המנכ”ל שכיהן תחת שרת …

שינוי גודל גופנים