דף הבית > תרבות > צומת ביל”ו

צומת ביל”ו

פרופ’ אניטה שפירא, הסופרת מאחורי הספר החדש ‘צומת ביל”ו’ התארחה בתכניתה של ורדה רזיאל ז’קונט ‘אומרים ישנה ארץ’ המשודרת ב 103FM ותיארה באופן מרתק את תקופת תחילת היישוב, תקופה בה לגדרה היה תפקיד מרכזי ביותר

פרופ’ שפירא היא היסטוריונית כלת פרס ישראל, פרס בו זכתה על ספריה שליוו את תחיית העם היהודי בארץ ישראל, ובהם ‘צומת ביל”ו’ שראה אור בסוף 2019.

בתכנית ששודרה בערב שלישי האחרון שיתפה את ז’קונט בסיפור של שלושת גיבוריו, ובמפגש שלהם עם אדמת האזור, עוד בטרם הוקמה על הגבעה ההיא המושבה גדרה.

לא רק ברל. פרופ’ אניטה שפירא

שלושה ביל”ויים בארץ חדשה

השלושה, ד”ר חיים חיסין, יעקב צ’רטוק וולדימיר דובנוב, היו חברים שהגיעו כחלק מקומץ אנשים ליישב את פלסטינה הדלה, ועשו זאת כחלק מעולמות תרבותיים שונים מאוד, מבית אמא רוסיה.

פרשות חייהם משקפות, כדבריה, “את הגדולה, את העליבות, את משאת הנפש וכישלון הביצוע, את ההתפעמות והאכזבה שהיו מנת חלקה של ביל”ו, של העלייה הראשונה. ובהשאלה – של המפעל הציוני כולו”. הספר ‘צומת ביל”ו’ ראה אור בסוף 2019 בהוצאת עם עובד.

עם עובד - צומת ביל"ו / אניטה שפירא

שלושה ביל”ויים וארץ ישראל. עטיפת הספר המדובר

כותבת את התקופה

עבור פרופ’ אניטה שפירא, כלת פרס ישראל בחקר ההיסטוריה של עם ישראל לשנת תשס”ח, מדובר בפרק נוסף בעולמות הכתיבה המרתקים והמעשירים שלה.

להאזנה לתכנית המלאה לחצו ועברו לתכניתה של ורדה רזיאל ז’קונט ששודרה בתחנת הרדיו 103FM.

 

 


בדוק גם...

100!

חולים נוספים דווחו בעדכון האחרון – מאז תחילת המגיפה 100 נדבקים בגדרה הנגיף לא עוצר, …

שינוי גודל גופנים