דף הבית > תשתיות > צוואר בקבוק בדרך לשכונת גולדה

צוואר בקבוק בדרך לשכונת גולדה

בשל החלטה מפתיעה שהתקבלה באחרונה בוועדה לתכנון ובנייה צפויים עיכובים בהמשך הבנייה בשכונות גדרה מזרח

במזרח המושבה הקמת שכונת ‘מחיר למשתכן’, שכונת גולדה מאיר, בשיאה, בדרום המושבה פורסם מכרז לחכירת השטחים הראשונים לאזור התעשייה. שני מהלכי הבנייה המאסיביים הללו צפויים להרחיב משמעותית את מספר היוצאים והבאים לגדרה וכולם, על פי תכנית המתאר שאושרה למושבה בניגוד למחאת תושבים קולנית שנשמעה כנגדה בשנה האחרונה, יעשו זאת על בסיס אותם כניסות ויציאות קיימות.

בהעדר פתרון בדמות חיבור נוסף לכביש 7 כפי שדרשו תושבים רבים במהלך שכלל הפגנות ועצומות ציבוריות כנגד תכנית המתאר נותרה הרחבתו של כביש 3933 הפתרון היחיד והחלקי מאוד למצוקת התחבורתית המתרחשת עלינו. הכביש האמור הוא כביש הכניסה הדרומי אשר שימש עד לפני שנים ספורות את הגישה מכביש 40 לחפץ חיים בלבד וחובר לגדרה בכביש גישה העובר מתחת לכביש 7.

בונים בקצב. הדירות שירחיבו בקרוב את היקף תנועת כלי הרכב בכניסות למושבה. התקציב ממתין לממשלה?

פחות תושבים – פחות פקקים

אך תכניות לבד ותקציב לבד. בשל סיבות שונות, וככל הנראה גם בשל העיכובים בהקמת הממשלה, התקציב להרחבת הכביש מתמהמה למרות שהבנייה במזרח גדרה נמשכת בקצב גבוה ותושבים נוספים מתדפקים על דלתות ועדת התכנון לקבלת אישור בנייה במגרשיהם.

בשבוע האחרון התכנסה הוועדה לתכנון ובניה בראשות ראש המועצה אשר החליף בתפקידו את דני דורון, היו”ר המתפטר של הוועדה. הוועדה החליטה, בניגוד להמלצות הגורמים המקצועיים, להשהות באופן גורף את אישורי הבנייה הנוספים עד להתקדמות בתקצוב הרחבת הכביש האמור. החלטה לצמצם את הפקקים הצפויים על ידי צמצום קצב קליטת התושבים החדשים תוך כדי בלימת אישורי הבנייה עלולה להציב את המועצה בבעיה משפטית מול בעלי המגרשים וקבלנים מאחר ומאות יחידות דיור כבר אושרו על ידי אותה הועדה עצמה למרות שבעיית התקצוב להרחבת הכביש אינה חדשה.

בסך הכל כ-1000 מטרים כביש. קטע הכביש 3933 המדובר (בכחול)

“לא מבין למה מחכים…”

קטע הכביש המדובר הוא בסך הכל קטע כביש באורך 1000 מטרים ונמצא באחריות המדינה. בקטע הכביש המדובר בנתיב תנועה יחיד לכל כיוון ללא הפרדה וללא שוליים מספקים לבטיחות והוא בעל עליות ומורדות המצמצמים את שדה הראייה. “הכביש הזה נסלל במקור להוביל מאות ספורות של מכוניות ביום לחפץ חיים” אומר לנו תושב גדרה שנוסע בקטע הכביש האמור על בסיס יומי “כיום התנועה שם הרבה יותר עמוסה ובעתיד הקרוב צפויה בו תנועה צפופה מאוד. זה רק עניין של זמן עד שתהיה בו תאונה קטלנית. אני לא מבין למה מחכים.”

החלטת הוועדה מציבה מאות תושבים ככלי משחק בין הרשויות השונות. מצד אחד המדינה הנדרשת לתקצוב הכביש אך המתעכבת בשל מצב פוליטי בעייתי שלא ידוע מתי יתייצב. מצד שני המועצה המקומית אשר מחויבת לתושבים אך גורמת בהחלטתה לעיכובים והוצאות משמעותיות לתושבים.

התקציב להרחבת הכביש אינו התקציב היחיד שחסר לרשויות המקומיות. בשל מצוקת תקציבים רחבה החליט המרכז לשלטון מקומי על שביתה אשר תכנס לתוקפה באם לא ישוחררו התקציבים הדרושים עד ליום רביעי השבוע.

 


בדוק גם...

חוזרים למגרשים

מגרשי הספורט ברחבי המושבה יפתחו לפעילות החל מהיום אחר הצהריים גדרה ירוקה. בהמשך למגמה החיובית …

שינוי גודל גופנים