דף הבית > פוליטיקה > פתיחת עונה הרחצה

פתיחת עונה הרחצה

ביום א’ הקרוב, ה- 4 לחודש יוני, תיפתח עונת הרחצה בבריכת גדרה בהנהלתו המחודשת של עוזי מדיוני, והיא תפעל עד לתאריך ה-20 בספטמבר. זאת לאחר תקופת ביניים בה הפעיל את הבריכה מתנ”ס גדרה.

מוזמנים להצטרף בקליק לקבוצה ולהיות תמיד הראשונים לדעת!

במהלך חופשת הקיץ תתקיים בבריכה גם קייטנת ספורט וכיף בת שבועיים, אשר תשלב תנועה ותרגילי כוח, ביחד עם הבילוי בבריכה. כמו כן, יפתחו חוגי שחייה לילדים מעל גיל 4, בקבוצות קטנות ולפי קבוצות גיל. במקום ניתן יהיה גם לקיים אירועים פרטיים, כגון בר/בת מצווה וימי הולדת.
בבריכת השחייה הושקע הון רב בשיפוץ יסודי שמטרתו לשפר את חווית המנויים ואיכות הרחצה. השיפוץ כלל החלפת מנועים וסננים, שיפוץ מלתחות והנגשת תאי שירותי הנכים.
למרות עלויות השיפוץ הכבדות מחיר המנוי נותר כשהיה בתקופת הפעלתו הקודמת של מדיוני, אך התושבים אשר התרגלו למחירים הנוחים בתקופת הפעלתו של המתנ”ס, הופתעו מהפער המשמעותי בין עלות המנוי בתקופה בה נוהל ע”י המתנ”ס לעלותו כיום. לשם השוואה, ריכזנו עבור קוראי ‘גדרה היום’ נתונים לגבי מחירי המנויים בבריכות שונות בסביבת גדרה.

עוזי מדיוני חזר השנה להפעיל את בריכת השחייה לאחר מחלוקת שהגיעה אל כותלי בית המשפט, בה תבע את המתנ”ס, המועצה ואת העומד בראשה באופן אישי. מתביעתו עולה כי לאחר מספר שנים בהן הפעיל את הבריכה במסגרת מכרז, ועל סמך הבנה עם ראש המועצה כי ימשיך לעשות זאת גם בעתיד, החליט מדיוני להשקיע כספים רבים לשיפור תשתיות הבריכה. אך חרף ההבטחה שניתנה לו, הועברה הפעלת הבריכה לידי מתנ”ס גדרה.
לטענתו, המעשים המיוחסים לראש המועצה בכתב התביעה, בוצעו על ידו שלא במסגרת תפקידו כגזבר המתנ”ס הכפוף לתקנות הרלוונטיות ולתקנון המתנ”ס, ולא כראש הרשות המקומית הכפוף לכללי המנהל התקין והחוקים הרלוונטיים. לפיכך קיימת יריבות ישירה בינו לבין ראש המועצה – ומכאן עילת תביעה ברורה כנגדו באופן אישי, מה גם, שקיים לטענתו ניגוד עניינים בין שני התפקידים בהם כיהן ראש המועצה – ראש המועצה וגזבר המתנ”ס.
גמליאל מצדו הגיש בקשה להשתמש בחסינותו כעובד ציבור ולבטל את התביעה האישית נגדו וביקש להותיר על כנה רק את התביעה של המוסדות הציבוריים, המועצה המקומית והמתנ”ס. אך בית משפט השלום ברחובות, בצעד חריג, דחה את בקשתו זו, וזאת בין היתר מאחר והתובע העלה טענות עובדתיות ומשפטיות כלפי ראש המועצה בהתייחס לתפעול הבריכה בגדרה והמשך התפעול כפי שהובטח על ידי ראש המועצה באופן אישי
עוד טען ראש המועצה, כי אין להטיל עליו כל חבות באופן אישי ואם זו תוטל תשולם על ידי המועצה, היינו על ידי כספי הציבור.
הסכסוך אומנם הגיע לסיומו והוחלט כי מדיוני ימשיך להפעיל את הבריכה עד תום התקופה שסוכמה, אך התנהלות הגורמים בפרשה מחייבת הסברים לציבור ולתושבי גדרה, מאחר ומדובר בבריכת השחייה הציבורית היחידה, לפחות עד להקמתו המיוחלת של הקאנטרי ברובע המערבי.

בדוק גם...

נעמה עדיין בכלא

הצעירה הרחובותית שנידונה ברוסיה לשבע שנות מאסר וחצי עדיין במאסר. משפחתה מחפשת תמיכה ציבורית רחבה …

שינוי גודל גופנים