דף הבית > קורונה > פניית פרסה לפניך

פניית פרסה לפניך

במשטרת ישראל נערכים לאכיפת סגר החגים, אזרחים שיפרו את הסגר בערב החג צפויים להידרש  לסוב על עקבותיהם ולהיקנס ב-500 ₪

סגר תשרי-קורונה ייכנס לתוקפו ביום שישי הקרוב בשעה 14:00. על פי החלטות הממשלה יוגבלו פעילויות הפנאי, תרבות, דת ומשפחה עד למינימום שהוגדר בעוד התנועה לטובת מחייה והמשך עבודה ומניעת פגיעה קטלנית במשק תמשך כסדרה.

הגבלות אלו, על רקע ההתמרמרות הרבתי בציבור האזרחים, מזוהים כאתגר משמעותי ביותר בפני משטרת ישראל המצהירה כי ‘למדה את לקחי אכיפת הסגר הקודם ונערכת לאכוף את הסגר בנחישות וברגישות”.

המותר והאסור. החמירו עם עצמכם ועם משפחתכם כדי לשפר את אפקטיביות הסגר לבלימת המגיפה

דווקא בערב החג

הסגר יחל בדיוק בערב ראש השנה ולא בכדי. הממשלה זיהתה את מסורת החג בה מתקבצת המשפחה המורחבת מכל קצוות המדינה לארוחות חג מרובות משתתפים כאירוע עם פוטנציאל נפיץ ככל הקשור להתפשטות הנגיף בתנאי הבסיס בהם נרשמת התפשטות בקצב של למעלה מ-4000 נדבקים חדשים בכל יממה. זאת לצד מסורת התפילות של ראש השנה ויום הכיפורים בהם נוהגים רבים לפקוד את בתי הכנסת, יותר מכל מועד אחר לאורך השנה.

במובני האכיפה מתכננת המשטה להיערך על הצירים הראשיים שבין היישובים ולמנוע את המעבר בין היישובים השונים לארוחות החג. מי שיקדים ויגיע לארוחת החג לא יוכל לשוב לביתו מאחר והמשטרה מתכננת להפנות את הנוסעים חזרה על עקבותיהם גם אם מדובר בנסיעה חזרה לביתם בתום ארוחת החג. את סיבוב הפרסה ייאלצו מפירי העוצר לבצע לאחר קבלת קנס בגובה 500 ₪.

היכונו היכונו. כלל הנחיות הממשלה לסגר תשרי-קורונה בכתבה

“בנחישות ורגישות”

בכיר במשטרה מסר כי עד מחר יימשכו הערכות מצב ואישורי תוכניות לכלל מחוזות המשטרה, כשהמסר, כהגדרתו, הוא לאכוף את הסגר “בנחישות וברגישות.” עוד מסר כי “הפקנו לקחים ואנחנו מקווים שהציבור יישמע להנחיות וישתף פעולה”.

בין אם אתם בין המאמינים שהסגר הכרחי או צעד מיותר, ברור כי הסגר לא יהיה אפקטיבי אם יתרחשו מקרי הפרה רבים והאזרחים ימשיכו להיפגש, בעיקר באירועים חברתיים ללא הגנה מספקת, לאורך חגי תשרי.

עזרו למדינה ולמשטרה לעזור לכם – שמרו על ההנחיות!


בדוק גם...

תאונת אופנוע במחלף, פצוע קשה

במשטרת ישראל התקבל דיווח על תאונת דרכים בין רכב פרטי לאופנוע בכביש 40, בסמוך לצומת …

שינוי גודל גופנים