דף הבית > נדל''ן > פחות מהממוצע הארצי

פחות מהממוצע הארצי

דו”ח הלמ”ס שהתפרסם השבוע מראה קצב גידול נמוך ב-6 השנים האחרונות במספר בתי האב בגדרה

בגדרה, נכון ליולי 2018, רשומים 6,835 בתי אב, בהם מתגוררים כ-27,500 תושבים, קצת יותר מ-4 נפשות לכל בית אב. מספר בתי האב גדל בכ-8.6% בשש השנים האחרונות, נמוך משמעותית מקצב הגידול ביישובי הסביבה ואף נמוך משמעותית מקצב הגידול הכלל ארצי.

על פי דו”ח הלמ”ס, בשנים 2018-2012 חל גידול של כ-12% במספר הדירות בעיריות ובמועצות מקומיות, תוספת של כ-255,720 דירות למגורים בפריסה כלל ארצית.

הגידול המשמעותי ביותר ביישובי האזור נרשם בבאר יעקב אשר כמעט והכפילה עצמה בשנות הדו”ח: ביישוב נרשמה תוספת של כ-2,900 דירות חדשות בשנים 2018-2012 – גידול של פי 1.7, רובן ככולן בבנייה רוויה. גם ביישובים נוספים כמו יבנה ומזכרת בתיה התקיימה בנייה מאסיבית בשנים האחרונות.

גדרה מחכה לגולדה

מנגד, בשנות הדו”ח, תוספת בתי האב בגדרה היתה מינורית ביותר, כאשר למעשה רק שכונת נחלים ב’ החלה באכלוס. הקפיצה המשמעותית של כמות בתי האב במושבה התקיימה במהלך העשור הקודם. בשנים הקרובות צפויה גדרה להתיישר למספרים הממוצעים בארץ עם הקפיצה בכמות בתי האב הצפויה עם אכלוסה של שכונת גולדה מאיר אשר בנייתה מתקדמת במזרח המושבה.

הגדילה האיטית במספר הבתים והתושבים היא סיבה נוספת לעובדה שהמועצה המקומית דורשת מכל תושב לשלם הרבה יותר עבור השירותים העירוניים שמספקת המועצה לתושביה. אמנם, מרבית תושבי גדרה מסרבים בכל תוקף לתנופת בנייה רוויה כפי שהתקיימה בבאר יעקב או ביישובים דומים אבל נתוני הדו”ח המתפרסמים כעת מצביעים על גדילה איטית מידי בכמות בתי האב ביישוב.

כלל נתוני הדו”ח מתבססים על דיווחי חיובי הארנונה של הרשות המקומית. כל דירה, בית או יחידת דיור הרשומה בנפרד ברשות המקומית נחשבת לעניין הדו”ח כבית אב נפרד.

בתמונת הכתבה שכונת נחלים ב’, אוגוסט 2019.
איך לא ידעתי הצטרפות לקבוצת העדכונים

בדוק גם...

הפסקנו להתחסן

עם דעיכת התחלואה ומספר החולים והמבודדים, דעיכה דרמטית במספר המתחסנים בקרב תושבי גדרה הפסקנו להתחסן. …

שינוי גודל גופנים