דף הבית > חינוך > פותחים שנה אקדמית

פותחים שנה אקדמית

מאות סטודנטים, תושבי גדרה, יפתחו הבוקר את שנת הלימודים האקדמית החדשה

היום נפתחת השנה האקדמית החדשה, שנת תש”פ 2019-2020. בין הפוקדים את ספסלי הלימודים באוניברסיטאות ובמכללות השונות יהיו גם מאות סטודנטים תושבי גדרה.

מעיון בדוחות הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, המעודכנים בתחום זה לשנת 2018, עולה כי בגדרה כ-40% מהתושבים בגילאים 35-55 הם בעלי תואר אקדמי, שיעור גבוה משמעותית מהשכנים בבני עיי”ש (10% בלבד) ובגן יבנה (כ-30%) אך נמוך משמעותית ממזכרת בתיה, יישובי המועצה האזורית ברנר והמועצה האזורית גדרות בהם יותר ממחצית מהתושבים בגילאים הללו הם בעלי תואר דומה.

מושבה אקדמית. נתוני הסטודנטים והאקדמאים בגדרה נכון לשנת 2018 על פי נתוני הלמ”ס

2/3 מבוגרי התיכונים ממשיכים לאקדמיה

שיעור בוגרי התיכונים בגדרה הממשיכים בתוך 8 שנים ללימודים אקדמאיים הוא שיעור גבוה. יותר מ 2/3 מבוגרי התיכונים בוחרים להמשיך במסלולי ההשכלה הגבוהה השונים ונרשמים ללימודים אקדמאים, רובם בתום השירות הצבאי. שיעור זה הוא גבוה ביחס ליישובי האזור ואף גבוה ביחס לשיעור המקביל בנס ציונה, רחובות ויבנה.

הסטודנטים בגדרה, הפעילים במסלול חונכות במסגרת פר”ח, רשאים להתמודד על מלגת לימודים. גם מועדון רוטרי חילק באחרונה מספר מלגות לימודים לסטודנטים תושבי המושבה.

פרויקט משנה חיים

ארגון פר”ח נותן מלגות לסטודנטים בכל הארץ ובכל המגזרים והרבדים בתמורה לפעילות חונכות לילדים הזקוקים לעזרה לימודית ורגשית.

מטרת החונך היא להעניק לילד תשומת לב אישית ודגם חיובי לחיקוי ובכך מסייע לילד לממש את הפוטנציאל הגלום בו, לפתח הערכה עצמית חיובית ולשגשג. בבסיס המודל של פרח עומד הקשר האישי, שמעצים את שני הצדדים ומטפח לכידות וסובלנות בחברה הישראלית. במהלך השנה נוצר קשר מדהים בין החונך לחניך. זוהי עוד דרך לחזק את המעורבות החברתית בקרב הסטודנטים.

בגדרה הסטודנטים יקבלו השנה בפעם הראשונה מלגה של 10,000₪ במימון משולב עם מפעל הפיס.

“פרויקט פר”ח יכול לשנות חיים של ילדים, לחזק אותם ולהיות חלק מהותי בחייהם.” אומר לנו יותם שריד, תושב גדרה, בוגר התכנית וכיום רכז פר”ח ביבנה, “התרומה היא לשני הצדדים, כי החונך מקבל המון מההיכרות עם ילד צעיר ויצירת הקשר הטוב ביניהם היא מתכון מנצח.”

 

 

בדוק גם...

נשות הועד

עובדי המועצה המקומית גדרה בחרו אתמול בוועד עובדים חדש על טהרת הנשים. לראשות הוועד נבחרה …

שינוי גודל גופנים