דף הבית > חי מהשטח > פורסמה חוברת המכרז להמשך פרויקט מחיר למשתכן

פורסמה חוברת המכרז להמשך פרויקט מחיר למשתכן

רשות מקרקעי ישראל פרסמה הבוקר את חוברת המכרז לקבלנים לרכישת זכויות חכירה לבניית 366 יח”ד בשני מתחמים במסגרת פרויקט ‘מחיר למשתכן’.

חוברת המכרז מיועדת לקבלנים המעוניינים לבנות בגדרה לזכאי משרד השיכון בפרויקט מחיר למשתכן. המכרז החדש מצטרף לפעימה הראשונה בה זכו ארבעה קבלנים בבניית 4 מתחמים לבניית 772 יח'”ד ובכך משלים את סך היחידות בפרויקט בגדרה המסתכם ב 1435 יח”ד לזוגות צעירים.

במכרז הקודם שווקו כ 721 יח”ד בהם זכו ארבעה קבלנים, חלקם בשלב בנייה וחלקם בשלבי היתר ותכנון מתקדם. כ 180 בני מקום זכו בהגרלה הקודמת. כ 30% מסך היחידות במכרז הנוכחי שמורות לבני המקום נוספים מסדרה ב’ אשר יוכלו להירשם להגרלה הבאה שתתקיים לאחר זכיית הקבלנים.

במכרז הקרוב ישווקו 261 יח”ד לזכאי מחיר למשתכן ו 105 יח”ד נוספות עפ”י התכנית הקיימת. ארבעת הקבלנים שזכו הגישו הצעת מחיר ממוצעת של 10,000 ₪ למ”ר. המחיר המקסימלי במכרז הנוכחי נמוך יותר, דבר המבטיח לזוגות הצעירים שייזכו מחיר משתלם במיוחד.

המועד אחרון להגשות הצעות הינו בעוד כחודש.

בראיון שנערך ביום העצמאות עם שר האוצר, משה כחלון, ענה השר לשאלתנו ביחס לכדאיות הפרויקט בגדרה “יש מספר פרויקטים של מחיר למשתכן בגדרה. באחד מהם אנחנו אחרי אישור מלא. שני פרויקטים נוספים קיבלו השבוע היתר בוועדה. אנחנו בקצב טוב, בקרוב ייצאו היתרים מלאים למה שנשאר. בפרויקטים של מחיר למשתכן בגדרה זכו בינתיים 810 משקי בית, מתוכם 180 לבני ובנות גדרה. הזוגות הצעירים בני גדרה יוכלו להישאר לחיות פה ליד המשפחה במחיר הוגן. מה שהיה נהוג עד עכשיו רק במושבים ובקיבוצים בסביבה, קורה גם אצלכם במושבה. כמו שאתה יודע, צפויים להיות עוד מאות יח”ד שיצאו לשיווק ואנחנו לא נעצור עד שנענה על הביקושים. אני לא רוצה לנקוב בזמנים על מנת לא להטעות אף אחד חלילה. ההמתנה לא ארוכה יותר מזו שבקניית דירה בשוק הפרטי, כך שהיא בהחלט משתלמת. בגדרה יש תכנון יפה, משולב עם מרכזים מסחריים, בתי קפה, גינות ציבוריות, באמת פרויקט מדהים. אחד היפים שיש לנו במחיר למשתכן. יהיו שטחי ציבור משותפים. פרויקט מאוד איכותי ומחירים הוגנים”.

בדוק גם...

אז מה עושים בסוכות

‘גדרה היום’ מרכזת עבורכם את עיקר הפעילויות המתוכננות בגדרה ובסביבה במהלך חול המועד החל חול …

שינוי גודל גופנים